W stronę estetyki przyszłości

711

Współcześni projektanci lubią zaglądać do zakamarków przeszłości, z których czerpią pomysły na niebanalne kreacje, meble, dodatki, aranżacje. Ale niewątpliwie to spojrzenie w kierunku tego, co minęło, łączy się z patrzeniem w przyszłość. Niczym w zaczarowaną kulę, w której zobaczyć można czasami zupełnie nowe kształty, kompozycje, układy, formy. Ten futurystyczny rys pojawia się w rzeczach codziennego użytku jak meble, lampy, sprzęty kuchenne. Również architektura współczesna kieruje się ku formom przyszłościowym, uproszczonym, ale też organicznym, zdynamizowanym. Przyszłość to wyobrażenia, a te przecież nie mają granic.

Futurystyczne aranżacje

Nowoczesne aranżacje wnętrzarskie opierają się na skrajnej prostocie, na ujednoliceniu kolorystyki i formy, na dążeniu do kompozycji totalnie gładkich, wręcz kosmicznych. Taki minimalizm w futurystycznym ujęciu widać w dzisiejszych salonach, sypialniach, ale też kuchniach, które coraz częściej przypominają chłodne laboratoria. Trendem, który podkreśla futuryzm przestrzeni, jest moda na metalowe meble i szarą kolorystykę. Na wykorzystanie powierzchni szklanych i aluminiowych.

Design biurek nowoczesnych

Meble prezentowane na stronie onemarket.pl to przedmioty inspirowane klasyką, ale też awangardą. Na przykładzie biurek nowoczesnych zobaczymy, że współczesny design to przede wszystkim minimalizm. To motywy industrialne poddane interesującej interpretacji. To biurka-konstrukcje, które prezentują się jak meble przyszłości. To meble w wysokim połysku, biurka ze szklanymi elementami, układy ze stali chromowanej, które stanowią przykład nowoczesnego designu.

Jednokolorowe meblościanki

Salon umeblowany w futurystycznym stylu to miejsce doskonałej harmonii, którą wprowadzą do wnętrza jednokolorowe meblościanki. Białe, szare, czarne. Najlepiej w wysokim połysku, zaopatrzone w system otwierania push to open.

· ·