Wybieramy najlepsze komponenty węży hydraulicznych

673

Poprawne zakucie węża hydraulicznego wymaga, żeby wszystkie komponenty do siebie pasowały. Zarówno sam wąż jak i oprawka oraz końcówka muszą spełniać normy bezpieczeństwa oraz swoją jakością zapewniać jak najdłuższą i bezawaryjną pracę. Dlatego profesjonalny dobór wszystkich komponentów odgrywa podczas zakuwania węży tak wielką rolę.

Węże hydrauliczne – propozycje

W zakresie samego doboru węży hydraulicznych spotkamy się z dużą różnorodnością, jeśli chodzi o ich budowę i użyte materiały. Szczególnie ważna jest powłoka zewnętrzna, dostosowana do przeznaczenia węża.

Dla marki Fluiconnecto hydraulika siłowa, pneumatyka i połączenia przemysłowe nie mają tajemnic. W tym obszarze proponują m.in. następujące kategorie węży hydraulicznych, w ramach których znajdziemy wyspecjalizowane produkty: węże gumowo tekstylne, węże termoplastyczne, węże z oplotem stalowym plecionym, węże z oplotem stalowym spiralnym.

Końcówki do węży hydraulicznych

Jeśli zaś chodzi o dobór końcówki do węża, to najlepiej jeśli do ich wytworzenia używa się wysokiej jakości stali nierdzewnej i węglowej. Dobrze, jeśli mają one mikro i makro karby uszczelniające połączenia, a także dodatkowy karb zabezpieczający połączenie z oprawką.

Te cechy posiadają końcówki do węży hydraulicznych oferowane przez Fluiconnecto. Konkretnie znajdziemy tutaj:

  • jednoczęściowe złącza do zakuwania,
  • końcówki wielokrotnego wykorzystania (reusable),
  • końcówki zakuwane standard,
  • złącza zakuwane typu compact,
  • złącza zakuwane typu interlock.

W kategorii końcówek standard znajdziemy na przykład: końcówki do węży górniczych, końcówki obrotowe ze stali nierdzewnej, końcówki wtykowe. Do końcówki dopasowano odpowiednie oprawki, cechujące się jednoczęściową konstrukcją wykonaną z jednolitego pręta stalowego.

·