Wygodne łóżko dla nastolatka

363

Pokój nastolatka powinien łączyć w sobie wiele funkcji – być miejscem spotkań z przyjaciółmi, zapewniać chwilę wytchnienia po stresującym dniu, stwarzać optymalne warunki do nauki i zdrowego snu. Zadaniem rodzica jest wyposażenie młodzieżowego pokoju w elementy, dzięki którym pomieszczenie sprosta wszystkim zadaniom. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej jednemu z najważniejszych elementów wyposażenia sypialni dorastającego dziecka – łóżku. Na co zwrócić uwagę przy wyborze tego mebla? Sprawdź!

Materac na dobranoc

Lateksowe, bonellowe, sprężynowe, termoelastyczne… Producenci wyposażenia do sypialni oferują bardzo szeroki wachlarz materacy o zróżnicowanej budowie wewnętrznej. Każdy z nich dostępny jest w kilku stopniach twardości. Powierzchnia materaca powinna elastycznie reagować na nacisk i dopasowywać się do krzywizn ciała w taki sposób, aby stabilnie podpierać kręgosłup i odciążać mięśnie. Podczas wizyty w sklepie, warto przetestować kilka opcji aby przekonać się, który produkt zapewni najwyższy komfort w pozycji leżącej. Aby zwiększyć higienę snu, warto wybrać model ze ściąganym pokrowcem, który można bezpiecznie wyprać w pralce.

Funkcjonalna rama

Kolejnym elementem, na jaki warto zwrócić szczególną uwagę, jest rama łóżka. Aby mebel wiernie służył dziecku przez wiele lat, lepiej zrezygnować z nietrwałych modeli zbudowanych ze sklejki. Słabej jakości listwy stelaża często pękają, przez co materac zapada się do środka.  Zdecydowanie lepiej sprawdzą się modele zbudowane z litego drewna. Na stronie visby.com.pl znajdziesz minimalistyczne łóżka wykonane w całości z drewna bukowego lub sosnowego. Modne projekty wzbogacone są o praktyczne dodatki, takie jak na przykład skrzynie na pościel. Co ważne, sklep prowadzony jest przez producenta, dzięki czemu możesz zamówić mebel w niestandardowym rozmiarze.

 

 

· ·