Wymioty i nudności – co robić?

510

Bóle brzucha, nudności, biegunki i wymioty to wyjątkowo nieprzyjemne dolegliwości, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Często przyczyną uciążliwych symptomów jest infekcja, przejedzenie albo zła dieta. W tym przypadku doraźne środki, nawadnianie i uzupełnianie poziomu elektrolitów wystarczą, aby przywrócić równowagę i odzyskać zdrowie. Czasami jednak przyczyny należy szukać znacznie głębiej.

Skuteczne badania

Jeśli wymioty i biegunka uprzykrzają nam życie regularnie, mogą być objawem nieprawidłowości w pracy układu pokarmowego. W takim przypadku niezwłocznie należy zgłosić się do lekarza, który postawi diagnozę i wdroży odpowiednie leczenie. Podstawowym badaniem, które pozwala szybko i precyzyjnie określić stan organów wewnętrznych jest usg jamy brzusznej Warszawa.

Szybkie badania

Podczas zaledwie piętnastominutowego badania, specjalista jest w stanie określić wielkość i strukturę trzustki, wątroby, śledziony, pęcherzyka i dróg żółciowych, jelit oraz nerek. Dokładny sprzęt ultrasonograficzny połączony z monitorem, na którym wyświetla się obraz badania, jest w stanie wykryć torbiele, guzy oraz wszystkie nieprawidłowości i choroby. Podczas badania pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu ani bólu. Specjaliści zalecają, aby USG wykonywać nie tylko w razie wystąpienia uporczywych dolegliwości, ale również jako działanie profilaktyczne, które we wczesnym stadium pozwoli wykryć ewentualne przypadłości.

· · ·