Wysokiej klasy meble ogrodowe

933

Pięknie zaaranżowany ogród czy taras to idealne miejsce do odpoczynku, szczególnie w okresie wiosny, lata czy wczesnej jesieni. Nie trzeba wiele, aby zwykły taras zmienić nie do poznania – szukając inspiracji na ciekawe aranżacje warto zwrócić uwagę na propozycje topowych producentów mebli ogrodowych. Znajdziemy u nich produkty, które z pewnością nas zachwycą!

Meble projektowane z pasją!

Nowoczesne meble ogrodowe zaskoczą nas w wielu kwestiach. Przede wszystkim: są one piękne. Projektowane przez topowych designerów spełniają nasze marzenia o estetyce w miejscu wypoczynkowym i same w sobie są doskonałą ozdobą. Istotne jest również profilowanie mebli: projektanci dbają o to, aby oparcia foteli, sof czy krzeseł były odpowiednio profilowane i aby stanowiły stabilne podparcie dla naszych pleców. W końcu: w kolekcjach znajdziemy elementy odpowiednie zarówno na duże tarasy (np. kanapa tarasowa), jak i niewielkie balkony (krzesła, fotele, stoliki kawowe).

Co jest ważne podczas wyboru mebli na taras?

Z pewnością podstawą są materiały – meble powinny być odporne na zmienne warunki atmosferyczne i działanie promieniowania UV. Wśród rekomendowanych materiałów wymienia się najczęściej technorattan – jest to tworzywo syntetyczne, o wysokiej odporności na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne. Włókno technorattanowe nie jest porowate, nie chłonie brudu – czyszczenie takiej powierzchni nie przysparza problemów, wystarczy wilgotna ściereczka. Stelaże mebli technorattanowych tworzone są z aluminiowych elementów malowanych proszkowo, przez co stelaże są zabezpieczone przed wilgocią i pojawianiem się ognisk rdzy.

Chcąc jak najdłużej cieszyć się pięknem naszych mebli warto zainwestować w ogrodowe pokrowce na meble. Są one wykonywane z tkanin poliestrowych o gęstym splocie, które zabezpieczają przed osiadaniem osadów i kurzu, ale też pozwalają na swobodną wymianę powietrza.

 

 

·

lacatedralstudios.org medicalcom.pl w-sumie.com.pl