Zbliża się długi weekend? Wybierz miejsce na odpoczynek z głową!

272

Najczęściej na spontaniczne wyjazdy nachodzi nas w chwili, kiedy nadchodzi czas długich weekendów, na przykład majowego. Nie zawsze jednak każde miejsce wybrane przez nas na taką okoliczność będzie odpowiednie. Powód jest bardzo prosty – w miejscach typowo turystycznych, takich jak Zakopane czy Kraków, z całą pewnością nie będziesz mieć możliwości spokojnego odpoczynku. Lepiej więc od razu zmienić kierunek swojej wycieczki.

A może nad morze?

Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie spędzenie weekendu nad morzem, ponieważ jest ono nieco dalej, wymaga tym samym lepszej organizacji. Co więcej, warto wybierać mniejsze miejscowości, takie jak Rewal, ponieważ w nich zwykle jest najmniejszy odsetek turystów, a co za tym idzie, cała wolna przestrzeń jest do waszej dyspozycji.

Jakie noclegi wybierać?

To w zasadzie będzie zależało od tego, czy musicie oszczędzać oraz jaka jest temperatura na zewnątrz. Bardzo spontanicznym pomysłem na noclegi (a Rewal oferuje ich naprawdę dużo), są pola namiotowe czy drewniane domki. W maju jednak zdecydowanie lepiej jest obejrzeć się za jakimś malowniczo położonym pensjonatem, w którym znajdziesz wszystkie możliwe udogodnienia.

·