Zimowe ferie w Beskidzie Śląskim

118

Zimowe ferie w Beskidzie Śląskim mogą się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą. W takich miejscowościach, jak Ustroń czy Szczyrk, nuda nikomu nie zagrozi. Jak spędzić w tych kurortach wolny czas?

Dla piechurów: gdzie warto się wybrać?

Dla miłośników pieszych wycieczek dobrymi punktami wypadowymi w góry będą właśnie takie miejscowości, jak Ustroń czy Szczyrk domki do wynajęcia można tu znaleźć bez problemów, a bliskość popularnych szlaków pieszych sprawi, że każdy z nas będzie mógł zaplanować ciekawą, zimową wędrówkę po górach. Łatwa trasa prowadzi na szczyt Równicy, choć i wędrówka po zboczach Czantorii może okazać się świetną propozycją. Agroturystyka Ustroń sprawia, że taką wyprawę można zaplanować bez problemów. Dla tych, którzy chcą się wybrać na Skrzyczne, doskonałym miejscem na zimowe wakacje w górach będzie Szczyrk Domki do wynajęcia można tu znaleźć o każdej porze roku, zatem i tu każda rodzina znajdzie dla siebie dobrą bazę wypadową w Beskidy.

Dla narciarzy: nie tylko Skrzyczne i Czantoria

Dla tych, którzy wynajmują domki w Szczyrku lub w Ustroniu, najlepszymi miejscami do jazdy na nartach staną się stoki Skrzycznego lub Czantorii. W uprawianiu sportów zimowych pomagają tu zarówno liczne wyciągi, jak i dobrze utrzymane trasy zjazdowe. Warto jednak pamiętać, że z gospodarstw agroturystycznych w Ustroniu i Szczyrku chętnie korzystają też amatorzy jazdy na nartach biegowych. Ustroń to przede wszystkim zbocza Równicy, z której można się na biegówkach przemieszczać w stronę Orłowej i Trzech Kopców Wiślańskich. Ciekawych tras dla biegaczy nie brakuje też w rejonie Szczyrku – miejscowości, która nie bez powodu stała się jednym z najpopularniejszych ośrodków sportów zimowych w Polsce.

Dla szukających relaksu

Dzięki coraz liczniejszym domkom do wynajęcia oraz rozwijającej się agroturystyce,Ustroń oraz Szczyrk stały się idealnymi miejscami i dla tych, którzy chcą biernie wypocząć w górskiej scenerii. Ciekawe galerie, regionalne muzea oraz karczmy, w których można posłuchać góralskiej muzyki – oto propozycje dla tych, którzy chcą miło spędzić wolny czas z dala od ośnieżonych stoków oraz pieszych szlaków turystycznych.

Beskid Śląski to świetne warunki narciarskie, ogromna ilość szlaków pieszych oraz godnie reprezentowana agroturystyka Ustroń i Szczyrk stają się dzięki temu doskonałymi miejscami na zimowy wypoczynek w górach, a chętnych na pobyt w tych miejscowościach nie brakuje.

·