Znajdź idealny dom dla siebie – zainwestuj w przyszłość

523

Wybudowanie własnego domu jest obecnie znacznie prostsze niż 10-15 lat temu. Możemy nie tylko kupować wprost u dewelopera, ale także zdecydować się na dom drewniany, w niższej cenie. Szczególnie te ostatnie są obecnie jednymi z najchętniej wybieranych. Co warto wiedzieć o domach drewnianych? Czy sprawdzą się w polskich warunkach? Jaki jest czas ich stawiania?

Domy drewniane skandynawskie – alternatywa dla domów murowanych

Decydując się na drewniany dom powinniśmy wiedzieć, że jego głównym budulcem jest drewno. System budowy całorocznych domków drewnianych przywędrował do nas ze Skandynawii i Kanady. Popularność materiału jakim jest drewno sprawiła, że w krajach tych domy drewniane są niezwykle popularne. W Polsce budowa domu drewnianego również nie będzie problemem. Wiele osób pyta co z fundamentami – to jedyny element murowany, na którego wyschnięcie musimy poczekać. Konstrukcja domu zakłada także, że możliwe stanie się dobudowanie kolejnych pomieszczeń do bryły domu po latach. Budowa domu drewnianego, ze względu na wykorzystywane do jego tworzenia materiały, może być rozpoczęta praktycznie w każdym momencie w roku. Dodatkowo sama budowa nie trwa długo – w zależności od tego, czy dom ma być oddany w stanie surowym czy deweloperskim budowa trwa od 4 do 8 miesięcy. Czy dom drewniany sprawdzi się na nietypowej działce? Zdecydowanie tak – w przypadku domków norweskich na wąską działkę znajdziemy wiele projektów uwzględniających podjazdy czy nawet garaże.

Czy taki dom zapewni nam komfort cieplny?

Wiele osób zastanawia się, jak dom o drewnianych ścianach zapewnia komfort cieplny. Producenci oferują obecnie wiele interesujących rozwiązań, w tym ciekawe rozwiązania chroniące przed chłodem, powiewami wiatru, wilgocią. Z pewnością doradzą, które materiały okażą się strzałem w dziesiątkę.

· ·