Znaki zodiaku – poznaj ich liczby, planety, rośliny, kolory…

1217

Znaki zodiaku to przypisane symbole, odpowiadające konkretnym interwałom kalendarza oraz ruchu słońca po nieboskłonie. Symbolika i nazewnictwo znaków zodiaku może różnić się w zależności od konkretnej kultury – w Chinach stosuje się inne oznaczenie znaków zodiaku niż w krajach europejskich. Od dawna przywiązywano do znaków zodiaku wyjątkowe znaczenie – miały być one opiekunami, a ich astralna moc miała służyć nam do codziennej aktywności.

Obecnie każdy ze znaków zodiaku został dokładnie scharakteryzowany – wiemy, jakie cechy charakteru posiada osoba spod znaku Byka, Panny, Wagi. Astrologowie są również w stanie obliczyć szczęśliwą liczbę dla konkretnego znaku zodiaku. To jednak nie wszystko. Czy wiedzieliście, że dla każdego znaku zodiaku dopasowano kolor, drzewo czy planetę?

Co daje nam moc planet i roślin?

Astrologowie są przekonani, że osoby spod dawnych znaków zodiaku powinny korzystać z uzdrawiającej mocy drzew – przytulając się do pnia swojego „patrona” możemy nie tylko zyskać energię życiową, ale i walczyć z poważnymi schorzeniami! Podobnie ma się sprawa z planetami – każdy znak zodiaku ma przypisaną planetę. Chroni ona i otacza opieką, jak również wpływa na nasze samopoczucie.
Więcej na parasfera.pl.