Biel w ogrodzie: jak urządzić taras?

Biel w ogrodzie: jak urządzić taras?

1589

Czy można wyobrazić sobie lepszy sposób na odpoczynek, niż delektowanie się ulubioną kawą w pięknym ogrodzie? Doskonałym pomysłem na stworzenie kojącej aranżacji w ogrodzie jest zestawienie ze sobą jedynie dwóch kolorów: zieleni oraz bieli.  Jak urządzić taras skąpany w bieli? Sprawdź!

Jak urządzić taras, aby był funkcjonalny?

Wydawać by się mogło, że białe meble i dodatki niekoniecznie sprawdzą się w zewnętrznym, wymagającym środowisku. Producenci nowoczesnego wyposażenia outdoorowego obalają ten mit! Zatem jak urządzić taras, aby przez długie lata zachwycał swoją estetyką? To, jak długo nieskazitelna biel pozostanie bielą zależy przede wszystkim od jakości materiałów. W zdominowanym przez jasną barwę ogrodzie najlepiej sprawdzą się modele z technorattanu – syntetycznego tworzywa, które za nic ma sobie intensywne słońce, wilgoć i skrajne temperatury. Co ważne, zwarta i nieporowata struktura nie chłonie wody i zanieczyszczeń, dzięki czemu wyjątkowo łatwo utrzymać meble w nienagannej czystości.

Jak urządzić taras? Kolejny krok: rośliny

Najpiękniejszą ozdobą każdego ogrodu są zadbane, piękne rośliny. Aby cała kompozycja była spójna, posadź w rabatach gatunki kwitnące na biało: konwalie, delikatne róże, zawilce, tulipany, rumianki, dzwonki brzoskwiniolistne. Tego typu rośliny świetnie prezentują się w towarzystwie żywopłotów i krzewów w kulistych, ozdobnych formach.

Dodatki

Ostatnim etapem urządzania ogrodu jest dobranie dekoracji. Zrezygnuj z wyszukanych ozdób na rzecz subtelnych akcentów – lampionów powieszonych na tarasie, dużych donic wyplatanych z białego technorattanu, stylowego, solidnego parasola czy designerskiego paleniska. Ciekawą nowością, która szturmem podbiła nowoczesne ogrody jest pergola – minimalistyczna konstrukcja, która nadaje przestrzeni nowoczesnego rysu, a dodatkowo skutecznie chroni osoby odpoczywające w ogrodzie przed deszczem i promieniowaniem UV.

 

· · ·