Budowa i zalety pojemników IBC

Budowa i zalety pojemników IBC

2215

Duży pojemnik do przewozu luzem IBC to montowany na paletach, przemysłowy pojemnik wielokrotnego użytku, który służy do przechowywania i transportu różnego rodzaju substancji, w tym również płynów i proszków. Każdy pojemnik IBC może być swobodnie przemieszczany za pomocą wózka paletowego lub wózka widłowego. Trzy najpowszechniejsze typy obecnie używanych IBC to modele sztywne, składane i elastyczne.

Z czego produkowane są pojemniki IBC?

Pojemnik do przewozu może być zbudowany na wiele sposobów. Zależy to od różnych czynników, w tym od tego, czy pojemnik do przewozu płynow zostanie ponownie wykorzystany, jaka jest wymagana trwałość oraz jakie są wymogi prawne. W przypadku sztywnych IBC w kształcie sześcianu, wewnętrzne pojemniki są często wykonane z tworzywa sztucznego, takiego jak polietylen lub polietylen wysokiej gęstości (HDPE). Są one również dostępne w innych materiałach, takich jak aluminium lub stal galwanizowana. Natomiast sztywny zewnętrzny pojemnik lub koszyk jest zwykle wykonany z galwanizowanej rurowej stali lub żelaza. Z kolei składane IBC nie mają sztywnej klatki zewnętrznej i są wykonane z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego, które składa się do wewnątrz. Elastyczne IBC lub worki masowe są wykonane z różnych wytrzymałych materiałów, takich jak tkany polipropylen lub polietylen.

Jakie zalety posiada pojemnik IBC?

Pojemnik do przewozu płynow jest bardzo opłacalnym sposobem bezpiecznego przenoszenia różnych produktów z punktu A do punktu B.
Sztywne IBC w kształcie kostki często mają standardowy rozmiar powierzchni, co umożliwia łatwą wysyłkę i transport, ponieważ jest to powszechny rozmiar palet w wielu krajach. W podstawie znajduje się specjalny zawór, do którego można podłączyć wąż, aby umożliwić łatwe przenoszenie zawartości do mniejszych pojemników w celu łatwego pakowania, dystrybucji i sprzedaży w docelowym miejscu. Jest to ważne, gdy niektóre wymogi prawne dotyczące opakowań muszą być zapewnione lokalnie. Sztywne pojemniki IBC w kształcie kostek można układać w stosy, aby optymalnie wykorzystać przestrzeń podczas transportu i przechowywania. Zarówno składane jak i elastyczne IBC zużywają jeszcze mniej miejsca, gdy są puste podczas podróży powrotnych. Jest to dodatkowym atutem, jednak takie pojemniki do przewozu płynów nie są odpowiednie dla wszystkich rodzajów substancji. Nie są też tak samo trwałe, jak sztywny pojemnik pośredni. IBC są bardziej skuteczne niż okrągłe kontenery, ponieważ większa ich ilość może zajmować dokładnie taką samą przestrzeń.

Źródło https://www.schoellerallibert.com/pl/products/intermediate-bulk-container/

· ·