trawa-w-rolce

Czy opłaca się kupować trawnik w rolce?

744

Trawnik w rolce stał się rozwiązaniem zastępczym na rozbudowane formy roślinne, które w praktyce okazują się o wiele droższymi inwestycjami. Z trawników w rolce najczęściej korzystają osoby pragnące upiększyć nieco bardziej swoje posesje, bo przecież zieleń wokół domu zawsze dodaje nieco więcej piękna i elegancji. Jakie są dziś ceny trawników w rolce? Czy może z nich korzystać ktoś, kto ma duże podwórze i chce je uatrakcyjnić w formie intensywnej zieleni? Jakie mogą być najdłuższe trawniki w rolce?

Trawnik w rolce – rozwiązanie dla leniwych

 

Każdy z nas chce mieć wokół domu zadbany i estetycznie prezentujący się teren. Cieszenie się naturalną zielenią wokół domu wymaga jednak sporego nakładu pracy, a nie każdemu się chce spędzać długie godziny nad pielęgnacją domowego trawnika. Trawnik w rolce jest więc wspaniałą alternatywą dla typowej trawy, ponieważ nie rozrasta się zbyt szybko i jest mniej skomplikowany w pielęgnacji. Trawniki w rolkach często stosuje się jako zielone urozmaicenie podjazdów przy domu. Pomagają także w łatwym zaaranżowaniu przestrzeni do zabawy dla dzieci, albo też domowych czworonogów. Świetnie magazynują wilgoć, choć z drugiej strony potrafią długi czas wytrzymać bez wody. To bardzo przydatna funkcja w sytuacji, gdy nagle wyjeżdżamy na urlop i wakacje, a naszym domem nie ma się kto zająć.

 

Trawnik mniejszy czy większy?

 

Jak proponuje portal http://www.krispol1liga.pl/ trawniki w rolkach są świetne, jeśli chodzi o aranżację mniejszych przestrzeni przy domu. Jeśli zależy nam na tym, aby rozbudowane podwórze miało bogatą zieleń, lepiej już zainwestować w tradycyjną, sianą trawę, ponieważ rolka na dłuższą metę i większy metraż ziemi w przeliczeniu na koszty okazać się może zbyt wygórowaną inwestycją. Siana trawa być może będzie wymagała częstszego koszenia i podlewania, ale jednak zaoszczędzimy na kosztach, a w dzisiejszych, czasach, gdy wszyscy liczymy każdy grosz, jest to naprawdę bardzo istotne. Zieleń koło domu zawsze się przydaje.

·