Czy warto interesować się łóżkami do sypialni z materacem?

1325

Dostosowanie łóżka do naszych potrzeb dla większość z nas wymaga jedynie kupna mebla w odpowiedniej długości. Niewielu z nas zastanawia się nad tym, w jaki materac został wyposażony produkt. To źle – źle dobrane czy profilowane materace mogą skutecznie zakłócić nasz sen i sprawić, że nie tylko będziemy wstawać zmęczeni, ale i obolali! Co możemy zrobić? Przede wszystkim: kupujmy z głową!

Co warto wiedzieć o łóżkach do sypialni z materacem?

Materace mają niebagatelny wpływ na nasze zdrowie – odpowiednio dobrane mogą wspierać nasz zdrowy sen, pozwalać na rozluźnienie mięśni okalających nasz kręgosłup. Analogicznie: źle dobrane materace czy nieprawidłowo profilowane sprawiają, że nasz kręgosłup przyjmuje złą pozycję, a my sami budzimy się z licznymi bólami pleców. Dobór materaca nie powinien być przypadkowy – zazwyczaj producenci proponują nam materace o określonej twardości, wyrażonej wartością H i cyfrą od 1 do 10. Interesując się łóżkami do sypialni z materacem musimy także pamiętać o tym, abym sam materac był idealnie dopasowany do ramy łóżkowej. Topowi producenci mogą zaproponować nam gotowe zestawy: łóżko i materac. Takie produkty znajdziemy na stronie notodo.pl .

Jakie materac oferują nam dzisiaj producenci? Przede wszystkim są to materace z wewnętrznymi sprężynami – mogą być one połączone ze sobą lub też odseparowane poprzez włożenie ich do osobnych kieszeni. W takiej sytuacji sprężyny nie ocierają się o siebie i nie tworzą hałasu.

Materace piankowe i wielowarstwowe

Na uwagę zasługują materace warstwowe – składają się one z różnych warstw, w których każda ma określone zadanie. Producenci prześcigają się w pomysłach na to, jak urozmaicić taki produkt: proponują warstwy naturalnych włókien trawy morskiej czy kokosa, warstwy termoplastyczne, warstwy poprawiające termoizolację.


 

· ·