Dębowa deska kuchenna – niezbędna w Twojej kuchni

1091

Wysokiej jakości deska kuchenna powinna znaleźć się w każdej kuchni. Niezależnie od tego, czy gotowanie jest naszą pasją, czy kuchnię odwiedzamy jedynie sporadycznie, powinniśmy zapewnić sobie wygodę, bezpieczeństwo i higienę pracy podczas siekania, szatkowania, krojenia czy filetowania. Pomoże Ci w tym solidna deska kuchenna wykonana z drewna dębowego. Dlaczego warto postawić właśnie na ten model? Sprawdź!

Uniwersalne rozwiązania są zawsze na czasie!

Mimo tego, że sklepy z kuchennym wyposażeniem oferują nowoczesne deski wykonane z  rozmaitych materiałów (na przykład tworzyw sztucznych, szkła, silikonu czy bambusa), to w większości kuchni wciąż znajdują się klasyczne, dębowe deski i akcesoria. I nic w tym dziwnego: w przeciwieństwie do innych tworzyw, twarde drewno dębowe wyróżnia się wysoką odpornością na uszkodzenia oraz świetnie „współpracuje” z nożami, nie niszcząc ich ostrza. Co ważne, wszelkie rysy i zadrapania powstałe na skutek użytkowania deski samoistnie się zasklepiają (wynika to z naturalnej zdolności drewna dębowego do regeneracji). Ponadto, surowiec wykazuje właściwości bakteriobójcze, dzięki czemu na powierzchni deski nie rozwijają się bakterie, które mogłyby przeniknąć do jedzenia.

Gdzie szukać dobrych desek?

Wysokiej jakości deski dębowe o zróżnicowanej wielkości znajdziesz między innymi w sklepie internetowym gerlach.pl. Ceniony producent daje możliwość wykonania na specjalne zamówienie deski udekorowanej grawerem. Duża, solidna deska z ozdobnym napisem czy grafiką to świetny pomysł na prezent z okazji zbliżających się wielkimi krokami świąt Bożego Narodzenia, przeprowadzki do nowego mieszkania lub urodziny miłośnika gotowania.

· · · · ·