Derki i czapraki w nowoczesnym wydaniu

1897

Estetyka współczesności opierająca się na koncepcjach postmodernistycznych udowadnia, że każdy przedmiot może być interesujący pod względem wizualnym. Co więcej – każda rzecz ma możliwość przenoszenia znaczeń i sensów, cytowania i naśladowania, operowania kontekstem, odsyłania do różnych źródeł. Współczesne piękno polega w dużej mierze na umiejętności żonglowania znaczeniami, na wydobywaniu uroku tradycji poprzez pokazywanie jej w nowym świetle.

Czaprak i kultura współczesna

Nowoczesny czaprak dla konia to coś więcej niż najlepszy jakościowo materiał. To także design i nośnik sensu. Zabawa formą i treścią. Udowadnia to Eskadron i czaprak Peace Next Generation. Przedmiot interpretujący rzeczywistość i tradycję. Poprzez duży motyw pacyfki, ale też poprzez zwielokrotnione słowo Eskadron wypełniające powierzchnię czapraka. To odwołanie do świata werbalnego, tworzonego przez opisy. Powielony napis odsyła też do wirtualnej rzeczywistości, w której coraz bardziej przepada człowiek współczesny.

Czaprak Peace Next Generation uzupełni derka dla konia Stretch Mesh Next Generation. Utrzymana w podobnej kolorystyce i również ozdobiona pacyfką. Z tym samym nadrukiem, który znajdziemy na czapraku.

Designerska derka

Eskadron poprzez swoje projekty udowadnia, że także derka dla konia może mieć walor deisgnerski i artystyczny. Tak właśnie prezentuje się ich derka potreningowa Dralon. Nowoczesność sama w sobie, połączenie pomysłowego szkicu z wielkim napisem.

Słowo plus zarys postaci jeźdźców na koniu – to zestawienie nad wyraz awangardowe. Oprócz walorów wizualnych derka jest niezwykle praktyczna. Wykonano ją z utrzymującego ciepło materiału. Świetnie sprawdzi się jako derka potreningowa, turniejowa czy transportowa. Idealna na chłodne dni.

· ·