Deszczownica pod prysznicem – wady i zalety

7407

Coraz chętniej instalujemy ją pod prysznicem w swojej łazience. Deszczownica to element, który zapewnia duży komfort podczas korzystania z natrysku. Przed kupnem warto jednak przeanalizować „za” i „przeciw” instalacji deszczownicy w łazience.

Deszczownicę instaluje się w górnym panelu kabiny prysznicowej lub po prostu na ścianie nad wanną lub nad brodzikiem. Ten element armatury łazienkowej pozwala na przyjemną kąpiel w strugach wody, które przypominają krople deszczu.

Same plusy…

Miłe doznania. Każdy kto ma w domu deszczownicę przyzna, że dostarcza bardzo miłe doznania. Lekki, orzeźwiający prysznic pozwala się zrelaksować i dokładnie spłukać całe ciało.

Efektowny wygląd. Deszczownica prezentuje się bardzo elegancko, zapewniając nowoczesny wygląd łazienki (choć na rynku dostępne są także deszczownice w stylu vintage – możesz wybrać taki styl, jaki najbardziej odpowiada wystrojowi łazienki). Zamontowana w suficie kabiny będzie wyglądała nowocześnie i estetycznie. Niektóre dysze są wyposażone dodatkowo w podświetlenie ledowe, które jest nie tylko efektowne, ale i bardzo ekonomiczne.

Oszczędność wody. Jeśli nie chcesz tracić zbyt dużo wody, wybierz deszczownicę wyposażoną w perlator, który napowietrza strumień wody. W rezultacie krople są lekkie i spiętrzone, a zużycie wody staje się niższe. Użytkownik nie odczuje różnicy, strumień będzie mu się wydawał tak samo, a nawet bardziej obfity.

Dodatkowe funkcje. Osoby wymagające mogą wybrać deszczownice masujące i odprężające. Niektóre produkty są wyposażone z funkcje kaskadowego spływania wody. Warto wybierać także dysze z przegubem kulkowych, które umożliwiają regulację kierunku strumienia wody.

… i kilka minusów

Spore koszty? Kabiny wyposażone w górną dyszę o funkcji deszczownicy są niestety sporym wydatkiem. Jeśli ograniczają cię zasoby portfela, możesz wybrać panel prysznicowy, który posiada udogodnienie w postaci dodatkowej deszczownicy. Taki panel zwykle posiada też tradycyjny wąż z głowicą, który przyda się na przykład do mycia brodzika.

Zajmuje sporo miejsca? To nie do końca prawda, bo nie każdy model jest szeroki. W dużych kabinach prysznicowych możesz pokusić się o jej bardzo szeroki model o średnicy nawet 80 cm. Jeśli nie masz tyle miejsca w łazience, wybierz model węższy, który nie będzie zabierał zbyt wiele miejsca pod prysznicem.

Trudne czyszczenie? Niektórzy przeciwnicy deszczownic tak twierdzą, ale nie zawsze mają rację. Co prawda, do zamontowanej wysoko dyszy trudniej dostać się, ale większość urządzeń posiada funkcję łatwego czyszczenia. Dysze wyposażone w gumowe lub sylikonowe nasadki wystarczy przetrzeć dłonią, by pozbyć się z nich osadu z kamienia. Dzięki temu armatura może działa bezawaryjnie i wygląda perfekcyjnie przez wiele lat.

Aby natrysk działał bez zarzutu, wybierz elementy pochodzące od sprawdzonych producentów. Nadal nie jesteś pewien czy wybrać tradycyjną słuchawkę czy prysznic? Tutaj znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

·