Dieta podczas endometriozy

1520

W ostatnim czasie na endometriozę choruje bardzo wiele kobiet. Jest to bardzo popularne schorzenie, na którego wystąpienie narażone są przede wszystkim Panie w wieku rozrodczym. Zatem jak można zauważyć, bardzo wiele kobiet znajduje się w grupie ryzyka. Zatem czym dokładnie jest ta choroba oraz w jaki sposób możemy ją wyleczyć?

Niebezpieczna endometrioza

Obecnie bardzo dużo kobiet choruje na endometriozę. Należy mieć świadomość, iż tego typu choroba to nic innego jak wędrująca śluzówka macicy w głąb ciała. Niestety wciąż wielu lekarzy oraz naukowców nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, co tak naprawdę jest przyczyną rozwoju tej choroby.

Jak pokazują liczne publikacje naukowe, wspomniane schorzenie może mieć charakter genetyczny. Oznacza to, iż jeżeli ktoś w naszej rodzinie chorował na tą chorobę, znajdujemy się w grupie ryzyka. Jednak najnowsze badania naukowe wykazały, iż na endometriozę możemy zachorować także z powodu nieodpowiedniej diety. Jak głosi popularne przysłowie „jesteś tym co jesz” dlatego powinnyśmy bardzo dużą uwagę zwracać na jakość spożywanego jedzenia. Wpisując w internecie przykładowo „endometrioza diety” znajdziemy bardzo wiele różnorodnych porad, w jaki sposób powinnyśmy odżywiać się w tej chorobie. Zatem co spożywać, a czego należy unikać?

Endometrioza dieta

Przede wszystkim powinnyśmy pamiętać, iż dieta w tym przypadku jest bardzo ważna, ponieważ ma duży wpływ na stan zapalny. Możemy za jej pomocą obniżyć także poziom estrogenów w naszym organizmie, a to w dużej mierze tego typu hormony są odpowiedzialne za wędrującą śluzówkę.

Dlatego borykając się z tą chorobą powinnyśmy przede wszystkim odstawić różnego rodzaju używki takie jak papierosy oraz alkohol. Nie powinnyśmy spożywać także potraw smażonych, jak również dużych ilości kawy oraz glutenu. Warto wykluczyć z diety także nabiał. Zdecydowanie lepiej się poczujemy jeżeli będziemy systematycznie spożywać ryż oraz warzywa, owoce i ryby.

Obecnie endometrioza jest bardzo popularną chorobą. Występuje u bardzo wielu kobiet choć często zdarza się, że pacjentki nawet nie mają pojęcia, iż są chore. Dlatego tak bardzo ważna jest profilaktyka oraz systematyczne badania. Tylko dzięki temu jesteśmy w stanie wykryć endometriozę i wprowadzić odpowiednie leczenie. Nie możemy zapominać również, iż w przypadku tej choroby bardzo ważna jest również odpowiednia dieta. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową na przykład „endometrioza dieta” lub też „endometrioza diety”. Z pewnością znajdziemy wiele przydatnych porad.

· ·