Długa droga do pięknego biustu

5299

Chirurgiczne powiększanie piersi

Biust – największy atut kobiecości, nie zawsze jest idealny. Natura bywa bardzo kapryśna i niejednokrotnie „płata figle”, dlatego nie wszystkie kobiety mogą cieszyć się kształtnymi piersiami. Deformacje, asymetrie czy nierozwinięci się gruczołu piersiowego to tylko niektóre z kobiecych problemów. Z pomocą przychodzi im chirurg plastyczny.

Koszty zabiegu

Większość zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej nie podlegają refundacji. Tylko w niektórych przypadkach, jeżeli zabieg ma poprawić ogólne zdrowie fizyczne pacjentki lub pomoże w przyszłości zapobiec pewnym problemom zdrowotnym można ubiegać się o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia. Jednak w przypadku powiększenia piersi zabieg nie ma pozytywnego wpływu na zdrowie fizyczne kobiety a jedynie (lub aż) na jej psychikę, dlatego trzeba zgromadzić sporą sumę pieniędzy z przeznaczeniem na operację. W zależności od wybranych przez pacjentkę implantów możemy zapłacić nawet do 18. tysięcy złotych, a jeżeli zabieg połączony jest z podnoszeniem piersi, cena rośnie prawie do 25. tysięcy. Konsultacje z chirurgiem są płatne gotówką i wynoszą ok. 350 zł.

Komu zaufać?

Kiedy decyzja zapadnie i kobieta jest w stanie wydać sporą sumę na zabieg mający poprawić jej wygląd a przede wszystkim samopoczucie, pozostaje jeszcze wiele kwestii do rozstrzygnięcia. Często jedną z najważniejszych jest wybór lekarza, który poprowadzi operację. Ze względu na i tak już wysokie koszty zabiegu nie warto szukać klinik, które oferują zabiegi po niższych cenach niż inne. Powiększanie piersi jest sporą ingerencją w ciało kobiety, dlatego warto oddać się pod opiekę najlepszych specjalistów. Z pomocą przychodzą nam różne rankingi, artykuły czy nawet programy telewizyjne. Lekarza o nazwiskach znanych dzięki swojej dokładności i indywidualnemu podejściu do pacjentek na pewno nie pozwolą sobie na najdrobniejszy błąd, który mógłby zepsuć ich dobrą opinię.

Przede wszystkim konsultacje

Wiele zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, między innymi właśnie chirurgiczne powiększanie piersi, wykonywane są pod znieczuleniem ogólnym, dlatego niesłychanie ważne jest dokładne przebadanie pacjentki i upewnienie się, że nic nie zagraża jej życiu i zdrowiu. Podczas konsultacji lekarz zleci wykonanie wszystkich badań, jakie będą potrzebne przed podjęciem decyzji o zakwalifikowanie pacjentki do operacji. Przed konsultacją warto jednak wykonać szczepienie przeciwko Wirusowemu Zapaleniu Wątroby typu B, gdyż jest to seria zastrzyków przyjmowana w różnych odstępach czasu, co może znacznie wydłużyć czas przygotowania pacjentki do operacji

Chirurgiczne powiększanie piersi to skomplikowany zabieg. Trzeba jednak pamiętać, że od momentu podjęcia decyzji o poddaniu się zabiegowi pacjentkę czeka długa droga zanim będzie mogła cieszyć się pięknym biustem. O tym czy warto poddać się tak skomplikowanej ingerencji swoje ciało, najlepiej opowiedzą jednak kobiety, które zdecydowały się na ten krok.