Dobra szkoła to przede wszystkim doświadczenie

Dobra szkoła to przede wszystkim doświadczenie

987

Doświadczenie to kwestia w naszej kulturze niemal magiczna. Przypisujemy mu niemal nadprzyrodzone właściwości, chociaż różnego rodzaju badania pokazują, że czasami doświadczenie może nawet szkodzić. Ten paradoks związany jest ze złymi przyzwyczajeniami lub nieaktualną wiedzą. W przypadki nauczania nowych kierowców, nie ma jednak nic ważniejszego, od doświadczonego instruktora.

Dlaczego doświadczenie jest takie ważne?

Dlaczego doświadczenie jest takie ważne? Związane jest to przede wszystkim z tym, że szkoła prawa jazdy w Warszawie nie uczy tylko teorii, ale także prawdziwego działania w realnych warunkach. A to wymaga od instruktora nie tylko umiejętności prowadzenia pojazdu i znajomości przepisów, a nawet nie tylko kompetencji w zakresie dydaktyki. Potrzebna jest jeszcze umiejętność radzenia sobie ze stresem kursanta, który niejednokrotnie jest najważniejszą przeszkodą w procesie zdobywania kompetencji z zakresu prowadzenia samochodu. Stres jest wielkim zagrożeniem w ruchu i trzeba umieć go rozładować.

Profesjonalna szkoła nauki jazdy – AutomobilKlub Polski

Szukasz szkoły nauki jazdy z atrakcyjnymi cenami oraz wysoką zdawalnością? Sprawdź ofertę AutomobilKlub Polski www.automobilklubpolski.pl. Oferują kursy prawa jazdy kat. A1, A, B, BE, C, CE i D oraz zajęcia na płycie poślizgowej i symulator dachowania.

·