Drewniane domy– co zaoferują nam producenci?

Drewniane domy– co zaoferują nam producenci?

1669

Dom z drewna stanowi dzisiaj jeden z najchętniej wybieranych możliwości, kiedy idzie o budowę domu. Polacy mają sporo alternatyw – mogą budować domy samodzielnie, wykupi dom stworzony przez dewelopera lub zdecydować się na dom w technologii szkieletowej. Domy drewniane powstają w całej Polsce. Co sprawia, że są one tak popularne?

Drewniane domy kuszą swoją ceną!

Z pewnością najważniejszych argumentem za wybudowaniem domu drewnianego zamiast murowanego jest ich cena. Szacuje się, że jest ona ok. 30% niższa niż w przypadku klasycznych domów murowanych. Taka oszczędność robi różnicę, szczególnie kiedy konieczne jest zaciągnięcie kredytu.

Drewniane domy tworzone są głównie z drewna, odpowiednio przygotowane do wykonania konstrukcji szkieletowej – zastosowanie go jako głównego budulca sprawia, że sama budowa może rozpocząć się praktycznie w dowolnym momencie w roku. Elementem, który wymaga wyschnięcia są fundamenty.

Skąd wziąć projekt domu drewnianego? oferuje swoim klientom własne, autorskie projekty, wśród których każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Największa popularnością cieszą się domy parterowe z możliwością zaanektowania poddasza. Zazwyczaj parter takiego domu to obszerna i przeszklona przestrzeń, w której znajduje się salon, kuchnia i jadalnia. Na piętrze umieszczone są sypialnie oraz łazienka z WC.

Ekologiczny dom z drewna dla polskiej rodziny

Domy z drewna cenione są przede wszystkim przez osoby młode, które nie tylko chcą wybudować dom niższym kosztem, ale również móc żyć bardziej ekologicznie. Osoby interesujące się budową takiego domu zastanawiają się jak jest on ocieplany. Producenci zaoferują nam kilkanaście metod na ocieplenie ścian. Domy drewniane spełniają normy budownictwa pasywnego.

· ·