Ekspresje związane z kawą

2667

Kawa to napój ,który jest sporządzany z palonych a następnie zmielonych ziaren kawowca. Na świecie uznawana jako jedna z najpopularniejszych używek oczywiście legalnych. Jest także głównym źródłem kofeiny. Kawa działa pobudzająco ,daje nam dodatkową siłę oraz energię na każdy dzień. Zwiększa myślenie oraz obniża zmęczenie psychiczne. Jest też często używana na stres.

Teraz mała legenda o kawie

Z odkryciem kawy wiąże się pewna historia. Otóż pewien pasterz podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków zaobserwował dziwną rzecz. Otóż jego owce po zjedzeniu nieznanych owoców zaczęły być bardziej żywe oraz rozbrykane. Postanowił zbadać to niezwykłe zjawisko. Odkrył ,że po zjedzeniu nieznanych mu owoców został napełniony nowymi siłami. Jak wiadomo wieści szybko się rozchodzą więc produkt szybko stał się obiektem zainteresowania handlarzy. Mnisi ,dowiedziawszy się o tym zaczęli suszyć ziarna kawy w celu transportowania ich do odległych krajów. Kawę zaczęto przygotowywać na różne sposoby. W końcu postanowiono ją zmieszać z wodą. Kawa zaczęła służyć mnichom do pracy jako wspomagacz.

Co było dalej?

W XVI wieku na świecie zaczęły pojawiać się pierwsze kawiarnie ,które stały się obiektami spotkań nie tylko handlowych ale także towarzyskich. Następnie w późniejszym czasie wynaleziono pierwszy olejny ekspres do kawy ,który potrafił wydobyć jeszcze więcej aromatu tego pysznego napoju.

Artykuł powstał ze współpracy z Kawa na Cafe Silesia