Elegancki prezent – diabeł tkwi w szczegółach

3185

Torebki ozdobne

Dawanie prezentów jest tak samo miłe jak ich otrzymywanie. Osoby ceniące drobne podarunki wiedzą jednak, że to nie tylko sam prezent się liczy. Opakowanie prezentów także powinno zwracać uwagę i zachwycać wyglądem. Sposobów na pakowanie prezentów jest wiele. Poniżej przedstawiamy kilka z najchętniej stosowanych! Wiele z nich samodzielnie możemy wykonać w domu!

Pakowanie w kwiaciarni

Pakowaniem prezentów mogą zajmować się kwiaciarki lub też osoby posiadające wyjątkowy talent plastyczny. Zazwyczaj prośba o opakowanie prezentu spełniana jest na miejscu, od ręki. Warto zastanowić się w jaki sposób ma zostać zapakowany prezent. Czy jest on dla mężczyzny czy kobiety? Czy wystarczy niewielka torebka czy warto wykorzystać papier do pakowania?

Zazwyczaj prezenty pakowane są w podwójny papier, ozdabiane kokardą. Osoby uzdolnione plastycznie chętnie wykorzystują też drobne przedmioty do ozdabiania pakunków. Mogą być to wysuszone liście, koraliki, sztuczne kwiaty, gałązki, szyszki – wybór jest praktycznie nieograniczony! Tak przygotowany prezent z pewnością zachwyci solenizanta czy jubilata.

Podczas pakowania można także wykorzystać niewielki bilecik, na którym umieścimy krótkie życzenia czy dedykację. Bileciki dostępne są w gotowych formach, można je jednak wykonać samodzielnie. Wystarczy do tego odrobina kreatywności, kartonik i flamastry.

Torebki ozdobne

Torebki ozdobne to jeden z najpowszechniejszych sposobów do eleganckiego zapakowania prezentu. Torebki ozdobne mogą być wykonywane w danych kształtach i rozmiarach (np. odpowiednie do przechowywania butelek z alkoholem). Dodatkowo nadruk na nich także może zostać dopasowany do potrzeb konkretnych grup klientów. Torebki dostępne są z wzorami geometrycznymi, prostymi rysunkami, zdjęciami kwiatów, postaciami z bajek.

Torebki ozdobne są wykonane z trwałych materiałów, dzięki czemu są wytrzymałe i odporne na drobne uszkodzenia. Taka torebka może zostać ponownie wykorzystana przez osobę obdarowaną.

Prezenty w folii

Chcąc sprezentować bliskiej osobie kosz słodyczy czy drobiazgów (np. z okazji urodzenia dziecka) warto wykorzystać klasyczny koszyk. Po włożeniu do niego wszystkich podarunków kosz owijamy folią (dostępna w kwiaciarniach) i związujemy na czubku elegancką kokardą. Kokarda może zostać ozdobiona niewielkimi elementami, takimi jak piórka czy koraliki. Takie opakowanie wygląda niezwykle estetycznie!