Jak czyścić i naprawiać skórę samochodową?

1619

Każdy miłośnik skórzanej tapicerki dba o to, aby nie traciła ona koloru i blasku, jakie posiadała gdy samochód był nowy. Ażeby faktycznie tak było konieczne są od czasu do czasu prace renowacyjne, które można jednak przeprowadzić całkowicie samodzielnie przy użyciu odpowiednich środków do skóry samochodowej.

Usuwanie zabrudzeń

Do zabrudzeń skóry dochodzi zawsze, nawet, jeśli dba się o to, by to się nie działo. Niektórych sytuacji po prostu nie można uniknąć. Ponadto, skóra brudzi się nie tylko poprzez zaplamienie. Zwykłe użytkowanie samochodu również sprawia, że osiada na niej brud, którego trzeba się regularnie pozbywać.

Aby przywrócić zabrudzonej skórze blask i naturalny kolor potrzebne są środki myjące oraz farba do skóry samochodowej. Należy więc wyposażyć się w odpowiednie preparaty przeznaczone specjalnie do czyszczenia skóry samochodowej. Ważne również, aby mieć przystosowaną do tego szmatkę lub też szczotkę. Po dokładnym, delikatnym wyczyszczeniu natomiast warto nałożyć odrobinę farby do skóry samochodowej, aby odzyskała ona kolor.

Zniszczenie mechaniczne skóry samochodowej

Nieraz, pomimo największej ostrożności, dochodzi również do mechanicznych zniszczeń skóry. Zdecydowanie trudniej się z nimi uporać niż z zabrudzeniami. Jednakże, jest to możliwe, i podobnie jak w przypadku czyszczenia skóry, również w tym przypadku nie obejdzie się bez farby do skóry samochodowej.

Ponadto jednak, będzie potrzebna także płynna skóra. Jest to nowoczesny preparat w płynie, który okazuje się być skuteczny w reperowaniu zniszczeń. Jednakże, po użyciu płynnej skóry dla otrzymania lepszego efektu należy jeszcze nałożyć farbę do skóry samochodowej.

Niewielkie przetarcia

Oczywiście, zabrudzenia i uszkodzenia skóry zdarzają się często. Jednak najczęściej dochodzi po prostu do niewielkich jej przetarć. W takim przypadku potrzebny jest tylko jeden środek, a mianowicie wspomniana już wcześniej farba do skóry samochodowej.

Warto pamiętać o tym, aby starannie dobierać odcień farby do skóry samochodowej. Warto przed jej kupnem wyczyścić dokładnie skórę, gdyż może się okazać, że ma ona nieco inny odcień niż nam się wydawało.

Wyczyszczenie skóry jest niezbędne przed jej pomalowaniem również z tego względu, że nie chcemy przecież zamalować kurzu i innych brudów, które mogą znajdować się na skórze.

Artykuł powstał we współpracy z Lakiery24.com