Jak położyć tynk dekoracyjny?

903

Tynk strukturalny to sprawdzony sposób na to, aby diametralnie odmienić wystrój danego wnętrza. To prawdziwy strzał w dziesiątkę, jeśli stawiamy na rozwiązania nowoczesne, a jednocześnie ponadczasowe. Samodzielne położenie tynków dekoracyjnych nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie ekipy remontowej (www.awconstruction.pl).

Wybór tynku dekoracyjnego

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego tynku dekoracyjnego. Warto wiedzieć, że występuje on w wielu rozmaitych wariantach. Ostateczna decyzja zależy od tego, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać. Największym zainteresowaniem cieszy się tynk typu kornik. Posiada on ziarniste wypełnienie. Masa kształtowana jest za pomocą szpachelki, więc duże znaczenie ma tutaj poziom naszych umiejętności.

Tynk mozaikowy świetnie sprawdza się tam, gdzie chcemy udekorować kawałek ściany. Możemy bez obaw zastosować go w łazience, kuchni, czy też przedpokoju. Wybór zależy wyłącznie od naszych osobistych upodobań. Ciekawą opcją jest tynk japoński, który stanowi połączenie tapety oraz klasycznego tynku. Jeśli zdecydujemy się skorzystać z usług profesjonalistów (www.awconstruction.pl), to z pewnością pomogą nam oni w wyborze odpowiedniego rozwiązania.

Zebranie materiałów i narzędzi

Do nałożenia tynków dekoracyjnych potrzebujemy specjalistycznych narzędzi i akcesoriów. Oprócz masy tynkowej musimy zakupić m.in. folię oraz taśmę malarską do zabezpieczenia sąsiadujących powierzchni, szpachle, pace, gąbkę, środek gruntujący, wałek, kielnię, mieszadło, kuwetę. Jest to dodatkowy koszt, jednak bez wyżej wymienionych produktów nie możemy rozpocząć pracy.

Wynajmując ekipę remontową (https://www.awconstruction.pl/) nie musimy martwić się o zakup narzędzi, co jest niewątpliwym plusem. Niesie to za sobą pewne oszczędności.

Nakładanie tynku na ścianę

Proces nałożenia tynku strukturalnego na ścianę składa się z kilku etapów. Na samym początku musimy przygotować powierzchnię. Oczyszczamy oraz odtłuszczamy ścianę, a następnie nakładamy preparat gruntujący. Do kolejnego etapu przechodzimy, gdy preparat wyschnie. Rozrabiamy masę tynkarską, a następnie nakładamy ją na ścianę i formujemy za pomocą pacy.

W niektórych przypadkach należy nałożyć drugą warstwę tynku. Zwykle należy robić to szybko i sprawnie, tak aby poprzednia warstwa była wilgotna. Jeśli nakładanie tynku dekoracyjnego wydaje nam się skomplikowane, to lepiej wynająć profesjonalną ekipę remontową (https://www.awconstruction.pl/). Jest to spora oszczędność czasu.

·