Jak prawidłowo dbać o skórę twarzy?

3041

Jak prawidłowo dbać o skórę twarzyKażdego dnia nasza skóra styka się z bakteriami, kurzem oraz innymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Niektóre problemy skórne mogą wynikać z nieprawidłowej pielęgnacji. Jeśli chcesz ich uniknąć, zdecydowanie powinnaś zapoznać się poniższymi radami oraz wcielić je w życie. Pamiętaj, że tylko systematyczność przyniesie widoczne efekty.

Pamiętaj o oczyszczaniu

Wstajesz rano i idziesz do łazienki. Pod prysznicem nie zapominaj o dokładnym oczyszczaniu skóry twarzy po przespanej nocy. Podobnie wieczorem – demakijaż to podstawa, jednak nie wszystkie kobiety zwracają na to uwagę. Pozostałości makijażu mogą wnikać w skórę i powodować dodatkowe podrażnienia. Usunięcie makijażu to nie wszystko. Pamiętaj o dogłębnym oczyszczaniu płynem micelarnym lub tonikiem nałożonym na wacik. Dobrym sposobem oczyszczania jest również mycie twarzy odpowiednio dobranym żelem.

Nawilżaj

Oczyszczając skórę usuwasz z niej również warstwę ochronną. Dlatego tak ważne jest nawilżanie. Jest na to wiele sposobów, ale istotny jest odpowiedni dobór kosmetyków. Mogą to być kremy do twarzy, kremy pod oczy, żele, oleje. Najlepiej przetestować kilka produktów, a potem zdecydować się na zakup tego odpowiedniego. Nie znaczy to jednak, żeby trzymać się wyłącznie jednego, ponieważ skóra przyzwyczaja się i działanie kosmetyku może nie przynieść zamierzonego efektu.

Pozbywaj się złuszczonego naskórka

Najlepszym sposobem jest peeling. W drogeriach znajdziesz różnego rodzaju produkty, które pozwolą cieszyć się gładką skórą twarzy. Jeśli obawiasz się zbyt mocnego działania lub Twoja skóra jest zbyt delikatna na stosowanie peelingów, myj twarz małym delikatnym ręcznikiem lub gąbeczką do twarzy – usuniesz zabrudzenia, resztki makijażu i przede wszystkim złuszczający się naskórek.

Dodaj skórze blasku i życia

Raz na jakiś czas warto nałożyć na twarz maseczkę. Może być nawilżająca, odżywcza lub przeciwzmarszczkowa. Dobieraj je w zależności od typu skóry oraz wieku. Nie stosuj ich jednak zbyt często, lepiej dać skórze samodzielnie się zregenerować z niewielką pomocą. W tym przypadku warto sięgnąć po naturalne metody – przepisy możesz znaleźć w sieci.

W pielęgnacji skóry twarzy istotna jest systematyczność. Skóra przyzwyczajona do złych nawyków potrzebuje czasu. Wprowadź w życie powyższe zabiegi, a sama zobaczysz, jak zmieni się Twoja twarz.