Jak przygotować mieszkanie pod wynajem

1137

Agencja Nieruchomości Szczecin konsekwentnie podkreśla, że mamy najlepszy czas na zakup nieruchomości. Czy to w celach mieszkaniowych czy inwestycyjnych. Dziś zajmiemy się tym drugim zagadnieniem i podpowiemy wam, jak przygotować nowe mieszkanie do wynajęcia i zarabiania na nim.

Wybór mieszkania Szczecin

Doradzamy wybór takiego mieszkania, na które jest największe zapotrzebowanie na rynku. Pozwoli to szybko znaleźć chętnych na wynajem i uzyskać bardzo korzystną cenę. Również w przyszłości takie mieszkanie nie będzie tracić na wartości i w dalszym ciągu będzie pożądane na rynku. Zalecamy wybór jednej z dwóch opcji – niewielkiej kawalerki lub mieszkania obejmującego dwa niezależne pokoje + salon, kuchnię i łazienkę. W takim mieszkaniu spokojnie może zamieszkać rodzina z jednym lub dwojgiem dzieci.

Urządzenie mieszkania na wynajem

Są dwa sposoby udostępniania nieruchomości Szczecin na wynajem. Możesz oferować gołe, puste pomieszczenia lub wyposażyć je w niezbędne sprzęty. Ta pierwsza opcja wydaje się korzystna, ponieważ nie zmusza cię do inwestycji w zakup wyposażenia. Niestety, puste mieszkania nie cieszą się popularnością. Wynajmującymi są zazwyczaj ludzie, nie posiadający swojego wyposażenia, zatem szukają mieszkań, w których są już niezbędne sprzęty. I właśnie takie powinieneś im zapewnić, chcąc aby twoje mieszkanie zostało szybko wynajęte.

O co powinieneś zadbać?

Podpowiada agencja nieruchomości Szczecin.

Kuchnia – powinna zostać wyposażona w rzeczy konieczne do codziennego, normalnego funkcjonowania: zlew, blat, meble kuchenne, kuchenka elektryczna lub gazowa oraz lodówka. Piekarnik i mikrofala są mile widziane, ale nie zawsze konieczne.

Łazienka – umywalka, sedes, kabina prysznicowa lub wanna, a także pralka.

Sypialnia – łóżko z materacem i szafa + komoda

Dodatkowo, mieszkanie można wyposażyć w sofę, stół jadalny z krzesłami i parę mebli. Wszystko, co potrzebne do codziennego mieszkania i dostarczone przez właściciela sprawia, że takie nieruchomości Szczecin są chętnie wynajmowane za ceny wyższe od rynkowych – pod warunkiem że mieszkania i domy na wynajem są nowe i utrzymane w naprawdę dobrym stanie i standardzie.

· · ·