Jak urozmaicić salon lub pokój dzienny?

2812

Salony i pokoje dzienne są pomieszczeniami w których wypoczywamy, oglądamy telewizję, czytamy książki czy też spotykamy się w gronie znajomych. Warto zadbać o to, aby przestrzeń ta byłą idealnie dopasowana do naszych potrzeb. Wybierając konkretne meble zastanówmy się, czego oczekujemy od tego pomieszczenia. Czy ma być również sypialnią? Czy chcemy, aby w salonie znajdował się duży stół? Meble wypoczynkowe?

Czytelnicy, kinomaniacy, melomani…

W salonie powinny znajdować się elementy, które cenimy. Miłośnicy muzyki z pewnością zadbają o odpowiedni zestaw głośników, fani dobrego filmu powinni zainteresować się szerokim telewizorem oraz wygodną kanapą. Dla miłośników książek poleca się przede wszystkim głębokie, wygodne fotele, w których wygodnie spędzimy długie godziny z ulubioną lekturą w dłoni.

Z pewnością warto pomyśleć o przyjmowaniu gości. Aby móc pomieścić większą ilość osób warto zastanowić się nad dodatkowymi siedziskami. Ciekawym rozwiązaniem okażą się pufy okrągłe, które na powrót stają się modne – są lansowane przez najbardziej cenionych architektów wnętrz. Pufy są zazwyczaj tapicerowane. Warto dobrać kolorystykę pufy tak, aby stanowiła oryginalny element kontrastowy dla reszty mebli.

Artykuł we współpracy z https://notodo.pl

·