Jak urządzić salon w stylu skandynawskim?

682

Salon w stylu skandynawskim jest niezwykle klimatycznym i funkcjonalnym pomieszczeniem. Aby móc cieszyć się takimi wnętrzami, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych rzeczy. Czego nie może zabraknąć w salonie w tym modnym stylu?

Meble Gama w stylu skandynawskim

Dobrą propozycją do salonu w stylu skandynawskim mogą być meble Gama. Aczkolwiek należy uważać z doborem odpowiedniego wyposażenia. Wszystko przez to, że salon w stylu skandynawskim ceni sobie prostotę i funkcjonalność. Jeżeli się tylko da, to oszczędzajmy na dodatkach, które mogą zaburzać cały ład i harmonię. Dzięki temu wnętrze będzie wydawało się jeszcze bardziej przestronne, niż jest faktycznie. Jasne kolory powinny dominować w całym pokoju dziennym. Do tego zawsze starajmy się postawić na naturalne materiały, jak chociażby drewno, które można wykorzystać na różne sposoby.

Minimalizm na każdym kroku

W salonie w stylu skandynawskim minimalizm widziany jest na każdym kroku. Niektóre osoby mogą mieć wrażenie, że pokój dzienny traci w ten sposób swój urok. Nie, tak nie będzie się działo, jeżeli pomyślimy o tym, aby zadbać o obecność ciekawych pledów, koców, czy też poduszek, które mogą zostać niedbale porzucone na sofie, czy też na fotelu. Przy czym pamiętajmy o tym, aby zachować umiar w ich ilości. O ocieplenie wnętrza zadbają również odpowiednio dopasowane firany razem z zasłonami, jakie powiesimy w oknie. Jak więc widać bez problemu uda nam się stworzyć salon w stylu skandynawskim, gdzie z przyjemnością będziemy spędzać czas. 

 

·