Jak zaaranżować salon?

717

 

Zaprojektowanie funkcjonalne przestrzeni wypoczynkowej w salonie to nie lada wyzwanie. Dzisiaj salony czy pokoje dzienne mają spełniać kilka funkcji: być miejscem do relaksu, nierzadko również jadalnią oraz przestrzenią, gdzie możemy spotykać się w gronie bliskich czy znajomych. Jakie meble i dodatki wybrać? Czym kierować się podczas aranżacji?

Krytyczne spojrzenie na salon

Podstawą w aranżacji salonu dziennego jest krytyczne spojrzenie na to wnętrze oraz określenie jego mocnych i słabych stron. Popatrzmy na ustawność pomieszczenia oraz na to, jak wiele światła wpada do salonu. Nie mniej ważne jest określenie, jaką ekspozycję ma nasz salon i czy konieczne będzie zastosowanie większej ilości sztucznego światła. Salon powinien być podzielony na kilka stref: w jednej skupimy się na komplecie wypoczynkowym, w drugiej – na miejscu do podawania posiłków, w jeszcze innej: na meblach do przechowywania lub też na meblach takich jak szafki RTV – mówią specjaliści ze sklepu notodo.pl.

Jaki komplet wypoczynkowy wybrać? Z pewnością dopasowany do naszych potrzeb, jeśli trzeba: również rozkładany, aby na noc móc zapewnić naszym gościom dodatkowe miejsce do odpoczynku. Dobrym pomysłem jest połączenie wygodnej sofy narożnej z komfortowym fotelem uszakiem oraz niewielkim stolikiem kawowym. Taki komplet nawiązywać będzie do najmodniejszego stylu mid modern century. Miejsce do biesiadowania powinno być dobrze oświetlone – warto stworzyć kilka punktów światła w salonie. Nie zapominajmy również o meblach, które pozwolą na przechowywanie książek, kolekcji winyli czy gier planszowych.

Zieleń w salonie

Kwiaty domowe powracają do mody w wielkim stylu – stanowią one dzisiaj nie tylko dodatek, ale i element, który wpływa na odbiór całego wnętrza. Jakie rośliny wybierać do naszych salonów? Z pewnością istotne jest to, gdzie chcemy postawić roślinę i jak wiele światła możemy jej zapewnić. W ciemniejszych wnętrzach doskonale sprawdzą się bluszcze i epipremium. W jasnych pomieszczeniach możemy pozwolić sobie na strelicje i monstery.

·