Jak zdobyć ubezpieczenie OC w dobrej cenie?

1026

Zastanawiasz się, czy zakup ubezpieczenia OC w dobrej cenie jest w ogóle możliwy? Jeśli dobrze poszukasz i zadbasz o kilka szczegółów, to jak najbardziej możesz liczyć na zakup tańszej polisy OC. Sprawdź, jak nie przepłacić za ubezpieczenie OC!

 

Ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkowe. Raz w roku każdy posiadacz pojazdu mechanicznego musi nabyć tę polisę, a co za tym idzie, opłacić ją. Choć w ostatnich miesiącach widoczny jest trend spadku cen polis komunikacyjnych, to i tak składka OC może się okazać dużym wyzwaniem finansowym i spowodować pustki w portfelu. Jak zdobyć ubezpieczenie OC w dobrej cenie? Sprawdź kilka sposobów!

 

Sposób nr 1: kup OC przez internet

 

To zdecydowanie najprostszy i najszybszy sposób na obniżenie wysokości składki ubezpieczenia OC. Kupując polisę przez internet, możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych! Dużo, prawda? Pomoże Ci w tym kalkulator ubezpieczeń OC Punkta. To doskonałe narzędzie, które porówna za Ciebie oferty ubezpieczeniowe od większości towarzystw ubezpieczeniowych działających na polskim rynku. Po wpisaniu danych osobowych oraz informacji dotyczących Twojego pojazdu i stażu za kółkiem i uzupełnieniu kilku pól niezbędnych do wyliczenia składki, otrzymasz zestawienie kilkudziesięciu ofert. Jeśli chcesz kupić tylko polisę OC, kieruj się jedynie ceną, bo zakres tego typu ubezpieczeń jest taki sam i jest uregulowany prawnie. Dzięki porównywarce OC otrzymasz wiele ofert i możliwość swobodnego wyboru preferowanej polisy.

 

Sposób nr 2: ubezpiecz auto z doświadczonym kierowcą

 

Kolejnym sposobem na zakup ubezpieczenia OC jest skorzystanie z opcji współwłasności pojazdu. Jeśli jesteś młodym kierowcą i dopiero rozpoczynasz swoją przygodę za kółkiem lub nie masz jeszcze wypracowanych żadnych zniżek, to możesz skorzystać ze zniżek doświadczonego już kierowcy. Możesz ubezpieczyć auto z drugą osobą, która stanie się współwłaścicielem Twojego pojazdu. Jeśli osoba ta ma na swoim koncie zniżki, np. z tytułu bezszkodowej jazdy, to Ty również z nich skorzystasz i otrzymasz niższą cenę OC. Masz siłę przekonywania? Poproś zaufaną osobę, by zgodziła się zostać współwłaścicielem Twoich „czterech kółek”. Opcja ta ma jednak jeszcze swoją drugą stronę medalu – w sytuacji powstania ewentualnej szkody, obydwie osoby za to odpowiedzą, a co za tym idzie, stracą wypracowane zniżki. Dlatego też jest to pewne ryzyko, choć z drugiej strony, możliwość sporych oszczędności.


Sposób nr 3: zapłać za OC jednorazowo

 

Ubezpieczyciele umożliwiają rozłożenie zakupu OC na raty – to dobre rozwiązanie dla osób, które nie dysponują wystarczającymi środkami w momencie zakupu obowiązkowej polisy. OC należy kupić raz w roku, warto jednak wcześniej odłożyć środki i być przygotowanym na pokrycie jego kosztów. Jeśli zdecydujesz się na płatność jednorazową, a nie ratalną, to możesz dużo zaoszczędzić. Ubezpieczyciele oferują nawet 10% rabatu za płatność z góry. Biorąc pod uwagę obecne ceny polisy, jest to atrakcyjny rabat, dzięki któremu w Twoim portfelu może zostać kilkadziesiąt lub kilkaset złotych.

 

 

Do powyższych sposobów warto dodać jeszcze jeden – bezpieczną jazdę. Pamiętaj, że bycie uważnym kierowcą popłaca. Ubezpieczyciele doceniają rozsądek za kierownicą i nagradzają kierowców za bezszkodową jazdę. Zniżki za bezszkodowość mogą sięgnąć nawet 80%! Pomyśl więc o tym, ruszając w trasę, zdejmij nogę z gazu, uważaj na drodze i cierpliwie zgarniaj zniżki od ubezpieczycieli. Powodzenia!

 

 

 

· ·