Jak znaleźć dobrą salę konferencyjną?

3078

 hotel Warszawa lotnisko Chopina

Organizacja konferencji, targów czy eventów firmowych stało się w ostatnich czasach doskonałym sposobem na promocję i metodą do zapoznawania kontrahentów z nowymi produktami. Wiele jest ofert wynajęcia sali konferencyjnej, jednak tylko niektóre kompleksowo zaspokoją oczekiwania potencjalnych klientów.

W poszukiwaniu ideału

Szukając idealnej sali konferencyjnej, powinniśmy wziąć pod uwagę szereg czynników. Najistotniejszym jest oczywiście położenie. Jeśli zależy nam na bliskości do siedziby firmy, szukajmy w najbliższej okolicy. Jeśli jednak spodziewamy się gości zza granicy, warto poszukać miejsca w pobliżu lotniska, skąd goście szybko i sprawnie przetransportują się wprost na konferencję. Zazwyczaj hotele konferencyjne położone w pobliżu lotniska posiadają doskonały dojazd, nieprzekraczający kilkudziesięciu minut jazdy samochodem.

O co pytać przed wynajęciem sali?

O jakie aspekty powinni pytać przedstawiciele firmy, poszukując wysokiej jakości sali konferencyjnej? Przede wszystkim konieczność zapewnienia miejsca dla określonej ilości osób. Sala powinna posiadać wszelkie zezwolenia oraz mieć odpowiednie systemy wentylacji. Kolejnym istotnym aspektem jest zapewnienie osprzętu dla sal. Są to przede wszystkim krzesła oraz stoliki, ale też przenośny komputer, rzutnik, system nagłaśniający, mikrofon. Wiele firm pragnie także zapewnić nocleg swoim gościom – pytanie o pokoje do wynajęcia jest jak najbardziej uzasadnione.

Niezwykle ważne dla powodzenia konferencji jest jego obsługa. Poszukując odpowiedniej lokalizacji, pytajmy także o możliwość wynajęcia profesjonalnej obsługi: kelnerów hostess, baristów. Wskażą oni drogę gościom od wejścia do sali, zajmą się podawaniem przekąsek i napojów.

Szukasz idealnego miejsca do zorganizowania eventu firmowego czy konferencji? Sprawdź ofertę: hotel Warszawa lotnisko Chopina.