Jaka podłoga najlepsza do ogrodu zimowego

7244

Ogród zimowy charakteryzuje się dużymi przeszkleniami, które dominują w całym pomieszczeniu. Na ogół zabudowana jest tylko jedna ściana, ta która graniczy z budynkiem, co sprawia, że panuje tam dużo światła. Ogród zimowy pozwala na bliski kontakt z przyrodą, czyli przydomowym ogrodem przez cały rok, więc najlepiej, gdy elementy wyposażenia oraz materiały wykończeniowe wykonane są z naturalnych surowców.

W ogrodach zimowych pięknie wyglądają podłogi wykonane z naturalnego kamienia i drewna. Tego typu surowce są bliskie naturze, a przy tym niezwykle efektownie prezentują się w połączeniu ze szklanymi ścianami. Do kamiennych posadzek często wykorzystuje się granit, marmur, a także trawertyn. To rozwiązanie niezwykle trwałe i wygodne, a przy tym łatwe w utrzymaniu w czystości.

Na podłogi w ogrodach zimowych nierzadko wykorzystuje się również drzewo egzotyczne, ze względu na swoje niepowtarzalne walory wizualne i inne cechy. Taka podłoga nadaje wnętrzu uroku i tworzy niezwykły klimat. Trzeba jednak pamiętać, że drewno wymaga systematycznej konserwacji i łatwo ulega zabrudzeniom. Warto zatem w miejscach narażonych na większe zabrudzenia (jak choćby pod roślinami) użyć innego podłoża.

Dużo tańszą opcją posadzki w ogrodach zimowych (choć już nie tak spektakularną) jest zastosowanie płytek podłogowych z gresu lub terakoty. Dzięki dużej ofercie wzorów i kolorów, można z łatwością wybrać coś dla siebie. Płytki doskonale się czyści, więc utrzymanie takiej podłogi w czystości nie będzie stanowić problemu, a różnorodność asortymentu stwarza nieograniczone możliwości w aranżacji wnętrza.

Zdjęcie zaczerpnięte z: Wintergarten ogród zimowy