JAKIE DRZWI WEWNĘTRZE DO NASZEGO DOMU?

1092

Pozwólcie, że nie będę dotykał kwestii związanej z walorami drzwi drewnianych w naszym domu, nie mniej należy pamiętać, że nie koniecznie drewno przemawia do każdego z nas w ten sam sposób. Podobnie jak nie do każdego z nas przemawiają klasyczne drzwi prawo lub lewo skrzydłowe.

 

Rynek oferuje wiele przeróżnych wariantów pod względem zarówno kształtu jak i materiału wykorzystanego do produkcji. Zerknijcie proszę na stronę Decolan: https://decolan.pl/.  Salon specjalizuje się w obróbce drewna, a drzwi to zdecydowany konik firmy, która ma wielu zadowolonych klientów na terenie Gdyni, Gdańska i całego Trójmiasta: https://decolan.pl/drzwi,14,pl.html.  Firma poza klasycznymi drzwiami uchylnymi oferuje również egzemplarze przesuwne, o których kilka słów poniżej.

A MOŻE DRZWI PRZESUWNE?

Systemy przesuwne coraz częściej są spotykane w nowoczesnych mieszkaniach lub pomieszczeniach biurowych. Pomimo tego, że są mniej wygodne jak klasyczne drzwi skrzydłowe to ich ogromną zaletą jest spora oszczędność miejsca. Drzwi przesuwne świetnie sprawdzają się w małych pomieszczeniach, w których swobodne otwarcie drzwi skrzydłowych mogłoby stanowić nie lada wyzywanie. Dodatkowo mogą stanowić ciekawy element sal konferencyjnych lub pomieszczeń biurowych pełniąc formę nie tylko funkcjonalną, ale również wizualną.

 

CZY SZKŁO SIĘ STŁUCZE?

            Nie oszukujmy się – szklane drzwi w tradycyjnym polskim domu to element dosyć ekstrawagancki, natomiast, jeśli skupiamy się na nowoczesnych aranżacjach wnętrz wręcz konieczny, nadający nie tylko powiewu elegancji i lekkości naszym pomieszczeniom, ale również podkreślający ich piękno i niebanalność. Przeważnie wykonane są ze szkła klejonego lub hartowanego, przy czym obydwa rodzaje odporne są na uderzenia, a w przypadku stłuszczenia rozpadają się na elementy o tępych krawędziach. Pamiętajmy tylko, że bez względu na piękno, jakie nadają naszym wnętrzom, szklane drzwi mogą nie zapewniać wystarczającej prywatności oraz charakteryzują się kiepską izolacją termiczną i akustyczną.

 

WAŻNA JEST HARMONIA

            Przed zakupem, pamiętajmy, aby nasze drzwi bez względu czy będą szklane czy też drewniane nie tylko mają nam się podobać, ale powinny również pasować do naszego wnętrza. Źle dobrane drzwi mogą w prosty sposób zaburzyć harmonię panującą w naszych pomieszczeniach. Nie istnieje jedno proste rozwiązanie na odpowiednie dopasowanie drzwi do naszej aranżacji. Pamiętajmy, że najważniejsze elementy naszego wnętrza stanowią ściany i podłoga i to do nich powinniśmy dobierać nasze drzwi na zasadzie kontrastu lub podobieństwa. Wiele zależy od rodzaju i wielkości pomieszczeń naszego mieszkania lub domu.

 

WŁAŚCIWY WYBÓR

            Warto trzymać się kilku zasad, jeśli bardziej zależy nam na harmonii naszych aranżacji aniżeli dysonansie. Przykładowo do pokoi naszych dzieci dobrze jest montować drzwi przeszklone, dzięki czemu na naszym korytarzu automatycznie pojawi się więcej światła. Z kolei w sypialni lub łazience, gdzie potrzebujemy więcej prywatności powinniśmy zamontować drzwi pełnie z niewielkim przeszkleniem w postaci szkła matowego lub zdobionego.

Białe drzwi stanowią natomiast dodatek aranżacyjny, który może optycznie powiększać przestrzeń w naszym mieszkaniu. Ich ogromnym atutem jest fakt, że w zależności od kształtu zdobień i rodzaju klamki świetnie wpasowują się w każdą aranżację – zarówno mogą pasować do przestrzeni rustykalnych jak i pomieszczeniach urządzonych w stylu nowoczesnym lub glamour.

Coraz częściej stosuje się drzwi ukryte stanowiące ciekawe rozwiązanie naszych aranżacji. Ich ościeżnica jest schowana w ścianie, co umożliwia utworzenie jednej płaszczyzny wspólnie ze ścianą. Wystarczy, że pokryjemy nasze drzwi tapetą, okleiną lub farbą, dzięki czemu nie będą się wyróżniać w naszej aranżacji.

Innym rozwiązaniem jest zakup drzwi w stanie surowym, które następnie własnoręcznie możemy pomalować na kolor najbardziej pożądany. Jest to rozwiązanie przewidziane dla osób, które nie mają pewności, co do ostatecznego wyglądu wnętrza swojego domu bądź mieszkania.

 

· ·