Język niemiecki przyszłością

3894

Jako, że Niemcy to jedna z najbardziej rozwiniętych gospodarek na świecie, postanowiliśmy przytyczyć kilka ciekawych argumentów, przemawiających za nauką tego przyszłościowego języka. 

niemiecki

Niemcy wydają najwięcej pieniędzy na podróżowanie

Jako że Niemcy posiadają aż 6 tygodni urlopu i do tego godziwe wynagrodzenie, często podróżują. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że podczas swojej wycieczki spotkasz naszego zachodniego sąsiada, ponieważ około 75% swoich urlopów Niemcy spędzają za granicą.

Literatura w języku niemieckim

Niemieckie księgarnie publikują aż 80 tys. nowych książek rocznie. Ponadto, wielu naukowców posługuje się wyłącznie tym językiem, przez co publikacje są wydawane tylko po niemiecku, bez przekładania na inne języki. W tym wypadku wyłącznie znajomość języka niemieckiego pozwoli nam na przeczytanie niektórych, niezwykle interesujących publikacji.

Język niemiecki wcale nie jest trudny!

Wiele osób myśli, że nauka języka niemieckiego jest bardzo trudna. Jednak, większość osób zna przynajmniej podstawy angielskiego, a to duży plus! Współczesny język niemiecki i współczesny język angielski mają ze sobą naprawdę wiele wspólnego. Szybko zauważycie podobieństwa w gramatyce i w słownictwie.
Do tego, język niemiecki jest zapisywany fonetycznie. Po nauce wymowy, bardzo szybko będziesz w stanie zapisać i odczytać niemieckie słowo.

Pamako – Niemiecki w Poznaniu

Każdy może znaleźć swój powód do nauki języka niemieckiego, a jak widać, jest ich naprawdę wiele. Język niemiecki otwiera przed nami wiele drzwi, które mogą zmienić naszą przyszłość. Dlatego zachęcamy do nauki języka niemieckiego – niemiecki w Poznaniu

·