Klasyczne parasole czy tarasola?

1612

Wypoczynek na tarasie czy w ogrodzie to jeden z lepszych sposobów na odpoczynek – nie ma co do tego wątpliwości. Przestrzeń taka daje wiele możliwości na relaks: przy książce, filiżance kawy, wspólnie z rodziną czy też w gronie znajomych. Jak przygotować przydomową przestrzeń, aby mogła nam odpowiednio służyć? Poza meblami ogrodowymi powinniśmy pomyśleć o skutecznej metodzie na cień.

 

Czy parasol zapewni nam komfort?

Do niedawna jedyną możliwością zapewnienia sobie cienia w ogrodzie czy na tarasie było zaopatrzenie się w parasol ogrodowy. Pomimo jego zalet dawał on jedynie skrawek cienia. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okazała się tarasola, która pozwoliła na zadaszenie wybranej powierzchni tarasu. Nowoczesne zadaszenie tarasu to interesująca alternatywa również dla osób szukających nietuzinkowych rozwiązań w swoich ogrodach i przy domach. Dzięki tarasoli skutecznie odmienimy przydomową przestrzeń i nadamy jej charakteru.

 

Co powinniśmy wiedzieć o tarasoli?

Tarasole to konstrukcje wznoszone na profilach aluminiowych malowanych proszkowo. Oznacza to, że są one zabezpieczone przed działaniem wody oraz pojawianiem się ognisk rdzy. Projektanci dbają o to, aby na jak najmniejszej ilości podpór możliwe było ułożenie zadaszenia pokrywającego jak największy obszar tarasu. Wewnątrz konstrukcji znajduje się system odprowadzający wodę. Kolor konstrukcji wybiera klient – ma do dyspozycji 200 klasycznych barw i kolory drewnopodobne.

 

Czy dach tarasoli ochroni nas przed promieniowaniem UV?

Dachy tarasoli tworzone są na kilka sposobów. Najchętniej wybieranym są dachy lamelowe, tworzone z profili aluminiowych, obracających się o 135 stopni. Użytkownik decyduje w jakim ułożeniu mają znaleźć się lamele i ile światła może wpaść pod tarasolę. Rozwiązanie takie sprzyja lepszej cyrkulacji powietrza. Dachy wykonywane są także z tkanin poliestrowych powleczonych poliuretanem. Rozwiązanie to skutecznie chroni przed promieniami słonecznymi, brudem czy wilgocią.


 

· ·