Klasyk wśród wanien

Klasyk wśród wanien

1481

Czym jest klasyka? Niezależnie od tego, czy odnosimy to pojęcie do mody, ubrań, butów, aranżacji wnętrz czy czegokolwiek innego, określenie, że coś jest klasyczne, zawsze wiąże się z elegancją, prostotą i funkcjonalnością. Czymże zatem może być klasyczna wanna i czy warto w ogóle ją wybierać?

Ponadczasowy prostokątny kształt

Za najbardziej klasyczne wśród wanien uważa się wanny prostokątne. Czym one się charakteryzują? Przede wszystkim posiadają cztery rogi, boki w kształcie prostokąta. Generalnie dość nietrudno sobie je wyobrazić – widzimy je często i bez problemu spotkamy je w każdym sklepie.

Zazwyczaj takie prostokątne wanny nie posiadają nóżek, jednak nie jest to w żaden sposób regułą. Gdzie warto je postawić? Zazwyczaj tego typu wanny stawiane są szczególnie w małych łazienkach, znakomicie się bowiem wpasowują w jej kształty i łatwo dopasować do nich meble. Jednak wanny prostokątne możemy również zobaczyć w większych łazienkach.

Zalety wanien prostokątnych

Dlaczego warto wybrać te wanny? Z jednej strony oczywiście z powodu ich funkcjonalności i uniwersalności. Bez problemu bowiem wpasujemy je w każde pomieszczenie i zaaranżujemy dość łatwo łazienkę za ich pomocą. Jednak to nie wszystkie zalety tego typu wanien.

Fakt, że są prostokątne, a dzięki temu dość dobrze wpasowane w powierzchnię łazienki, zapewnia nam łatwiejsze utrzymanie czystości. Nie ma potrzeby sięgać ścierką gdzieś w niedostępne przestrzenie – łatwo bowiem jest umyć taką wannę. Co więcej – wanny prostokątne najczęściej są wykonywane z akrylu. Jest to lekki i prosty w czyszczeniu materiał.

Oryginalne czy nudne?

Kiedy będziemy się zastanawiali, jaką wannę wybrać, to wielu naszych znajomych z pewnością powie nam, że wanny prostokątne są nudne, mało oryginalnie i że lepiej postawić na jakiś ciekawszy model. Pamiętajmy jednak, że żyjemy w XXI wieku – dzisiaj to, czy coś jest oryginalne czy nie zależy jedynie od naszej pomysłowości i od tego, czy będzie nam się chciało znaleźć ciekawy sklep.

Cechą charakterystyczną wanien prostokątnych jest bowiem ich uniwersalność. Co to oznacza? Otóż wannę taką z łatwością wpasujemy w każdy styl aranżacji wnętrz. Wanny prostokątne różnią się bowiem między sobą swoim środkiem – mogą mieć inne siedzenia, inny kształt wewnątrz, inaczej rozmieszczone kosmetyki, a także barwą, odcieniem, fakturą. Co więcej – my sami możemy wymyślić ciekawe ozdoby, obudowę i przerobić zwykłą wannę na oryginalną i ciekawą!

Zapraszam po więcej informacji na stronę wanna besco telimena przyścienna.

· · ·