Krówki jako słodycze reklamowe

811

Każdy z nas kojarzy cukierki krówki z dzieciństwa. Ich smak uwielbiany jest również przez dorosłych, którzy chętnie sięgają po tego typu łakocie. Czemu więc nie wykorzystać ich jako gadżetu reklamowego?

Słodycze reklamowe – czym są?

W obecnych czasach konsumenci mają do wyboru mnóstwo usługodawców. Rynek obfituje w wiele marek, firm i przedsiębiorstw, które muszą dobrze postarać się, aby klienci zdecydowali się właśnie na nich. Absolutną koniecznością jest zbudowanie przyjaznej relacji i i wykreowanie wizerunku, którzy przyciągnie odbiorców. Słodycze reklamowe mają być małym upominkiem, który sprawi, że konsument zauważy daną firmę i dobrze ją zapamięta. Taka forma prezentu w postaci krówki wydaje się być z jednej strony miła, uniwersalna i dobrze się kojarząca, a z drugiej niezobowiązująca dla żadnej ze stron. Dodatkowo nie obciąża ona finansowo marki, która zdecydowała się na taki ruch – krówki reklamowe są dość tanie, a przy tym eleganckie. Warto wspomnieć, że dużą rolę przy słodyczach tego typu odgrywa opakowanie. Cechą cukierków reklamowych jest nie tylko ich jakość i smak, ale również opakowanie z nadrukowanym oznaczeniem. Każda firma umieszcza grafikę ze swoim logo, napis z nazwą lub hasłem, a często także adres, numer telefonu, stronę www czy e-mail, by pozostawić klientowi kontakt do siebie.

Na czym polega stosowanie krówek reklamowych?

O tym, w jaki sposób firma wykorzysta cukierki krówki do promowania siebie, zależy głównie od pomysłowości decydujących o tym osób. Duże znaczenie ma również branża, charakter działania przedsiębiorstwa i sposób komunikacji z klientem. Na pewno warto wręczać cukierki reklamowe nie tylko jako podziękowanie po skorzystaniu z usługi, ale jeszcze przed. W ten sposób można systematycznie zwiększać grupę odbiorców. Nietrudno zauważyć, ze w wielu miejscach, w których pojawiają się klienci czy kontrahenci, ustawione są np. pojemniki z cukierkami. Krówki reklamowe mogą więc witać gości w recepcji biura czy hotelu lub być umieszczone przy wejściu w sklepie. W wielu wypadkach firmy decydują się także na rozdawanie słodyczy reklamowych na rozmaitych eventach. Zarówno dorośli, jak i dzieci, chętnie częstują się takimi upominkami. Cukierki krówki w opakowaniu z nadrukiem przyciągającym uwagę mogą być naprawdę bardzo skuteczną metodą na wypromowanie marki. Przedstawiciele firm, które wybierają tego typu promocję, często podkreślają też, że powodem takiej decyzji jest łatwa forma, niski koszt zamówienia i nieskomplikowany zakup takich gadżetów.

· ·