Kuchnia biała z drewnem — jak połączyć biel i drewno?

1990

Biel i drewno to bardzo zgrany duet w kuchni, a świadczy o tym coraz większa ilość osób, która stosuje takie aranżacje. Ciepło oraz jasność są dobrym rozwiązaniem i mogą odmienić naszą kuchnię nie do poznania. Czy jest to dobre połączenie? Gdzie stosować hybrydę tych dwóch elementów? Jak łączyć biel z drewnem? Odpowiedzi udzielamy w dalszej części tekstu.

 

Czy kuchnia biała z drewnem to dobre połączenie?

Jak najbardziej tak. Kolor i materiał ten doskonale ze sobą współgrają i wprowadzają harmonię do wnętrza kuchni. Zastosowanie jasnego drewna lub miodowego będzie doskonale powiększało optycznie pomieszczenia i wpuszczało do nich światło. Zestawienie takie jest również korzystne, jeśli kuchnia jest otwarta i wychodzi na salon. Zachowuje ona wtedy swój odpowiedni charakter, a jednocześnie nie koliduje z materiałowymi sofami czy tapicerowanymi meblami w drugim pomieszczeniu.

 

Jak łączyć biel i drewno?

Połączenie bieli i drewna w kuchni daje bardzo dużo możliwości. Pierwszą opcją jest zestawienie kuchni tylko z takich elementów. Blat, krzesło czy stoły drewniane będą praktyczne i eleganckie a białe meble, czy sprzęty o różnych wielkościach i fakturach doskonale uzupełnią drewno. Drugim sposobem jest zestawienie kuchni z przedmiotów oraz mebli, które są wykonane z białych elementów i drewna jednocześnie. Styl ten będzie różnorodny i nieprzytłaczający. Idealnie sprawdzi się w dużych kuchniach. Krzesła z białym plastikowym siedzeniem i drewnianymi nóżkami czy lampy z białego szkła i drewnianymi elementami ozdobnymi sprawdzą się idealnie. Kucha taka będzie lekka, jasna i ciekawa.

 

 

·