Lampy grzewcze na taras – co warto o nich wiedzieć?

96

Stworzenie funkcjonalnego miejsca odpoczynkowego blisko domu jest dzisiaj prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki wygodnym meblom i dodatkom wykreujemy strefę relaksu, z której korzystać będą wszyscy domownicy. Elementem, o którym warto pomyśleć, są lampy grzewcze na taras. Jak działają takie urządzenia i czy okażą się pomocne?

Czym są lampy grzewcze na taras?

Nowoczesne lampy grzewcze na taras, zwane inaczej promiennikami ciepła, znamy przede wszystkim z ogródków restauracyjnych i kawiarnianych. Urządzenia te wykorzystywane są w celu poprawienia komfortu gości lokali gastronomicznych. Obecnie lampy grzewcze na taras możemy mieć również we własnej strefie wypoczynkowej – są one świetnym uzupełnieniem dla tarasów, obszernych balkonów, werand czy patio. Promienniki gazowe zasilane są gazem z butli – butla schowana jest wewnątrz urządzenia, przez co nie ma ona żadnego wpływu na odbiór i estetykę otoczenia. Urządzenie jest niezwykle proste w obsłudze – dzięki pokrętłom możliwe jest regulowanie wysokości płomienia. Projektanci i producenci zadbali o to, aby działanie lampy było ekonomiczne, co niewątpliwie wpływa na wydatki i oszczędności. Dla większego bezpieczeństwa zastosowano również wyłącznik zaniku płomienia oraz wyłącznik przechyłu.

Jak wykorzystać lampy grzewcze na taras w przydomowej jadalni?

Taras warto zaaranżować tak, by możliwe było podawanie na nim posiłków. W tym celu warto wykorzystać stoły ogrodowe oraz dopasowane do potrzeb krzesła lub fotele. Uzupełnieniem przestrzeni mogą być lampy grzewcze na taras – pozwolą one nie tylko na subtelne oświetlenie otoczenia, ale przede wszystkim na zagwarantowanie użytkownikom komfortu termicznego. Wysokiej jakości lampy grzewcze ogrzewają powietrze nawet w promieniu pięciu metrów!

 

·

ogwnetrza.pl eidola.org aahasc.org