Meble dla dzieci – na co zwracać uwagę?

2489

Rodzice decydujący się na meblowanie pokoju dziecka pragną zazwyczaj, aby pomieszczenie było urządzone w jasnych kolorach. Istotne jest, że pokój ma być jednocześnie funkcjonalny i wygodny – dziecko powinno mieć poczucie, że jest bezpieczne i że jest to przestrzeń stworzona przede wszystkim dla niego. Od czego zacząć?

Istotne jest pomalowanie ścian na jasne, pastelowe kolory oraz dobranie oświetlenia. Najlepsze okaże się oświetlenie punktowe, w tym również bezpośrednio przy łóżku dziecka – wiele maluchów boi się zasypiać w ciemności, a lampka rzucająca subtelne światło powinna rozwiązać ten problem.

Meble – bezpieczne w użytkowaniu

Topowi producenci oferują meble dedykowane do pokojów dziecięcych – najczęściej są to meble wykonane z litego drewna, heblowane ze szczególną uwagą oraz lakierowane. Do pokrycia drewna wykorzystywane są farby nie wykazujące toksycznych właściwości. Rogi mebli są subtelnie zaokrąglane, aby w razie upadku dziecko nie zrobiło sobie krzywdy uderzając o kant szafki czy komody.
Meble dziecięce nie posiadają klasycznych uchwytów – najczęściej szuflady otwiera się przy pomocy wydrążonych otworów. Wszystko po to, aby dziecko nie przytrzasnęło sobie palców.
Czytaj więcej na rokos.pl .

·

adaptacjawnetrz.pl flyingmidshipmen.org gallbladdersymptoms.org