Meble na wymiar – co warto o nich wiedzieć?

1724

Wyposażenie pomieszczeń w mieszkaniu nie jest sprawą łatwą: musimy uwzględnić nie tylko wielkość konkretnych pokojów, ale również zasobność i elastyczność naszego portfela. Jakie meble okażą się strzałem w dziesiątkę? Warto pomyśleć o meblach wykonywanych na wymiar, na konkretne zlecenie!

Czy meble na wymiar można zastosować w każdym pomieszczeniu?

Zasadniczo tak – przy czym musimy pamiętać o tym, że w łazienkach czy w kuchniach konieczne jest zastosowanie materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia, działanie wilgoci, zarysowania. Oczywiście każdy producent zaoferuje nam takie rozwiązania i dopasuje je do naszych potrzeb. Aby zamówić meble wykonywane na wymiar konieczne jest dokładne wymierzenie pomieszczenia: istotne będzie zaznaczenie również wszelkich wnęk, skosów, nierówności. Dzięki temu uda się je ukryć i lepiej dopasować meble. Wiele osób obawia się wnęk – architekci przekonują jednak, że taka przestrzeń świetnie nadaje się na dodatkowe regały na książki czy na zabudowaną szafkę. Kolejnym krokiem będzie stopniowe wypełnianie planu pomieszczenia meblami i dodatkami. Meble na wymiar to jednak nie tylko wyposażenie kuchni czy sypialni: meblami do garderoby Gliwice interesuje się coraz więcej osób (taka garderoba może zostać urządzona w sypialni lub w przedpokoju). Jednym z topowych producentów, oferujących interesujące rozwiązania i meble wykonywane na wymiar jest marka torusmeble.pl.

Pomoc z zewnątrz

Jeśli nie czujemy się na siłach na samodzielne projektowanie wnętrza naszej sypialni czy kuchni zawsze możemy zainspirować się propozycjami architektów w katalogach wnętrzarskich. Dobrym pomysłem może być również zatrudnienie architekta czy dekoratora wnętrz – w krótkim czasie zaproponują nam rozwiązania dopasowane do naszych potrzeb i oczekiwań.

· · ·