Meble technorattanowe i aluminiowe

1387

Kupując meble ogrodowe zazwyczaj oczekujemy, aby spełniały one nasze wymagania estetyczne i aby ich cena nie zrujnowała naszego portfela. Zazwyczaj szukamy ich w sklepach budowlanych czy ogrodniczych, rzadziej u producentów. To spory błąd – dlaczego?
W przypadku sklepów budowlanych, ogrodniczych czy supermarketów oferowane meble ogrodowe mogą okazać się towarem niskiej jakości. Wszystko za sprawą wykorzystywanych materiałów, najczęściej jak najtańszych. Takie meble bardzo szybko mogą się zniszczyć: pod wpływem nadmiernego nacisku lub też z powodu zmiennych warunków pogodowych. Nierzadko takie meble posiadają niezwykle krótką gwarancję!
Znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z szerokiej oferty licznych producentów mebli ogrodowych. Co znajdziemy w ich ofercie?

Meble technorattanowe i aluminiowe

Zdecydowanie meble technorattanowe cieszą się największym zainteresowaniem – są one tworzone z włókiem syntetycznych, odpornych na uszkodzenia, wnikanie brudu czy wilgoci, zmienne warunki atmosferyczne. Technorattan stworzony został jako zamiennik naturalnych pnączy rattanowych – nadmierne pozyskiwanie tego surowca sprawiło, że w Azji praktycznie całkowicie wytrzebiona została ta roślina. Usilne starania o jej ochronę przyniosły w końcu skutek, a producenci mebli zmuszeni byli do szukania zamiennika. Technorattan okazał się strzałem w dziesiątkę! Tworzywo to dostępne jest w szerokiej gamie kolorystycznej.
Drugim interesującym materiałem jest aluminium – jest ono niezwykle lekkie, odporne na uszkodzenia, działanie wilgoci oraz wnikanie rdzy. Meble ogrodowe aluminiowe stosowane są często przez właścicieli restauracji – piękny wygląd mebla sprawia, że doskonale prezentuje on się w restauracyjnych ogródkach.
O meblach czytaj więcej na gardenspace.pl.