Mieszkanie w kamienicy – opcja dla odważnych

847

Mieszkania w kamienicy są bardzo kontrowersyjne. Mają równie wielu zwolenników, co przeciwników. Jakie są zalety, a jakie wady mieszkań w starych budynkach.

Stare jest piękne

Mieszkanie w kamienicy to często mieszkanie w ścisłym centrum miasta w zabytkowym budynku nadgryzionym zębem czasu. Dla wielu osób jest to powód do radości. Dla równie wielu jest to powód do zmartwień.

Kupując mieszkanie w kamienicy trzeba przygotować się na konieczność kompleksowego remontu. Bardzo często są to mieszkania, które nie mają ogrzewania, czy toalety. Kompleksowy remont to ogromny wydatek, ale również szansa na zrobienie mieszkania zgodnie z własnymi planami.

Remont – od czego zacząć?

Remont mieszkania w kamienicy bardzo często wiąże się z kompletną wymiana elektryki, hydrauliki oraz nowego wydzielenia pomieszczeń.

Duży zakres prac wyklucza samodzielny remont. Z pomocy wyspecjalizowanej firmy należy skorzystać przy wymianie instalacji. Angażując usługi budowlane opolskie można wydzielić nową łazienkę oraz kuchnię. Nie jest to łatwe zadanie, gdyż dla dobrego funkcjonowania hydrauliki należy umiejętnie umiejscowić zlewozmywak, wannę oraz odpływ pralki. Nieprawidłowe pociągnięcie instalacji hydraulicznej to groźba źle spływającej wody oraz zatkanych odpływów, z którymi będą ciągłe problemy.

Wysokie sufity, wielkie okna

Jednym z najczęściej podkreślanych elementów kamienic, które mają największy wpływ na wygląd wnętrza są wysokie sufity oraz duże, przestronne okna.

Wysokie mieszkanie w kamienicy z dużą ilością światła ma na pewno swój urok. Niestety wiąże się też wyższymi kosztami ogrzewania. Chcąc obniżyć ilość zużywanego ciepła można obniżyć sufit. Niestety mieszkanie straci dużo ze swojej niepowtarzalności.

Wymiana okien może być dużym wyzwaniem, ale jest to element wystroju, który w bardzo znaczący sposób wpływa na klimat mieszkania.

Jak znaleźć swój styl?

Mieszkania w kamienicach idealnie nadają się do zaaranżowania w industrialnym, loftowym klimacie. Warto podkreślić niecodzienny klimat kamienicy układając drewnianą podłogę. Zatrudniając usługi budowlane opolskie warto odkryć cegłę, która znajduje się pod warstwą tynku. Trzeba jednak uważać, by nie zaciemnić wnętrza. Pozostałe ściany usługi budowlane opolskie wyrównają, otynkują i pomalują na biało, co podkreśli industrialny charakter ceglanej ściany. Takie elementy wystroju pokreślą niecodzienny wygląd mieszkania.

Mieszkania w kamienicach charakteryzują się wielkimi pokojami. Warto przemyśleć kwestię podziału ich na mniejsze pomieszczenia. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie industrialnych ścianek z metalu i szkła.

Więcej informacji znajdziesz na stronie usługi budowlane Opolskie http://ksetra.pl/.

·

studiopieknanr5.pl meblelobos.pl flyingmidshipmen.org