Niebanalne pomysły na dekoracje sali weselnych

1445

Próbując udekorować wynajętą już salę weselną pod warszawą, ludzie stawiają zazwyczaj na dość typowe, standardowe, klasyczne rozwiązania. Warto natomiast zabawić się nieco bardziej wnętrzem lokalu, aby stworzyć z niego nadzwyczaj oryginalne i wyjątkowe miejsce.

Ekologiczne trendy

W ostatnich czasach ekologia zaczęła przewijać się praktycznie we wszystkich dziedzinach życia. Można ją wykorzystać nawet podczas dekorowania weselnego lokalu, nawiązując różnymi ozdobami i elementami wyposażenia do natury. Podstawowymi dekoracjami o takim charakterze będą po prostu zwykłe kwiaty, które wystarczy rozmieścić po całym pomieszczeniu, aby je ożywić i ubarwić. Warto też przetestować nieco bardziej innowacyjne rozwiązania.

Sala weselna pod warszawą może też zawierać różne elementy wykonane z tworzyw bezpiecznych dla środowiska – eko winietki czy drewniane podstawki. Prawdziwym przebojem jest także ekologiczne menu, które na pewno zaskoczy gości.

Ciekawe barwy

Choć to biel kojarzy się z uroczystościami weselnymi, nie warto ograniczać się do stosowania tylko i wyłącznie tej barwy. Z powodzeniem zastąpią ją inne jasne odcienie – nie tylko beż, ale nawet mięta czy seledyn. W tych kolorach świetnie zaprezentują się wiązanki kwiatowe, balony, okrycia na krzesła czy obrusy. Na pewno nie będą one nudne.

Nieco bardziej odważne pary młode mogą też zdecydować się na połączenie bieli z mocno kontrastującymi z nią barwami – czerwienią, ciemnym brązem, a nawet czernią. Sala weselna pod warszawą nie musi być wcale klasycznym i standardowym miejscem, dlatego warto zastosować w niej nietypowe połączenia kolorystyczne, na które każdy zwróci uwagę.

Klasyka zawsze w modzie

Nie chcąc natomiast za bardzo skupiać się na wyjątkowo oryginalnym udekorowaniu sali weselnej pod warszawą, zawsze można postawić na klasyczne rozwiązania, które nigdy nie wyjdą z mody. Białe obrusy, serwety i rozłożone na nich srebrne naczynia oraz kwiaty każdemu się spodobają.

Klasyka jest w cenie, ale nie wolno jej mylić z przepychem – charakterystycznym dla dekoracji weselnych z dawnych lat. Zbyt bogato wystrojona sala dziś kojarzy się tylko i wyłącznie z kiczem i tandetą, a do tego jest niepraktyczna i droga w przygotowaniu.

Artykuł powstał we współpracy z Hotelem Lamberton pod Warszawą

·