Niszczenie danych z nośników i odkup sprzętu firmowego

392

Prowadzenie własnego biznesu to nie lada odpowiedzialność. Należy pamiętać nie tylko o rozwijaniu swojego biznesu, ale również o bardziej poważnych sprawach. W tym chociażby o takiej tematyce, jak niszczenie danych i odkup starych urządzeń. Dlaczego jest to takie ważne?

Niszczenie danych poufnych

Chyba wszyscy wiedzą czym jest ustawa RODO. Warto także wspomnieć o tym, że niemiecki Komitet Normalizacyjny ds. Technik Informacyjnych i ich Zastosowań opracował normę, opisując postępowanie, jeżeli chodzi o niszczenie danych. Jeżeli pozbywamy się dokumentów, nośników danych, muszą one zostać przez nas tak skasowane, aby ich ponowne odtworzenie nie było możliwe. W przypadku papieru pomoże niszczarka. Gorsza sprawa ma się w przypadku cyfrowych nośników danych. Potrzebne będzie profesjonalne oprogramowanie, które nadpisuje informacje zawarte na nośnikach elektronicznych, aby ich odczytanie w pierwotnej wersji nie było możliwe.

Odkup, czyli dodatkowy zysk dla firmy

W wielu przypadkach stary sprzęt komputerowy można dalej korzystać. Może nie do wykonywania codziennych, pracowniczych obowiązków, ale chociażby do użytku domowego. Są firmy zapewniające profesjonalny odkup – albo w strukturach przedsiębiorstwa, albo dalej, do miejsc, gdzie komputery (po kompletnym ich wyczyszczeniu) i inne urządzenia, trafią do dalszej sprzedaży klientom indywidualnym. Przed przekazaniem ich do dalszej sprzedaży, solidny partner IT oszacuje wartość poszczególnych urządzeń, aby być świadomym tego, co tak faktycznie będzie można sprzedać.

Współpraca z firmą IT

Zawsze uważnie wybierajmy swoich partnerów biznesowych, aby wiedzieć, że współpracujemy tylko z najlepszymi. Taką firmą jest chociażby http://selkea.pl/, oferująca swoim klientom kompleksowe usługi. Jest to firma oferująca profesjonalne usługi czyszczenia danych, dzięki czemu nośniki danych będzie można znowu użytkować. Jedną z ich specjalizacji oszacowanie wartości sprzętów, np. laptopów, skanerów, komputerów, itd. i ich odkupienie w realnych cenach.

·

nederland-oeso.org easi-ta-events.com flyingmidshipmen.org