Nowe okna – na co zwrócić uwagę?

1003

Wymiana lub montaż okien w mieszkaniu to poważne przedsięwzięcie, którego efekty będą rzutować na naszą codzienność. Być może nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale okna bardzo mocno wpływają na jakość i komfort życia w niemal każdej strefie. Ilość światła wpuszczanego do pomieszczenia oddziałuje na samopoczucie domowników, wnosi do wnętrza klimat i kształtuje nastrój. Aranżacja okien ma obecnie również znaczenie w kwestii estetycznej – ramy okien, parapety, żaluzje czy firanki nie są nieistotnymi detalami, ale dopełnieniem artystycznej wizji. Jakie okna wybrać, żeby jak najlepiej spełniały swoją funkcję i nie zrujnowały domowego budżetu? Sprawdź!

Wielkość

O ile podczas wymiany okien w mieszkaniach musimy dostosować się do ścisłych założeń architektonicznych, to w przypadku montażu okien w nowym domu możemy pozwolić sobie na większą swobodę. W pomieszczeniach, w których spędzamy co najmniej dwie godziny dziennie, łączna powierzchnia przeszkleń nie powinna być mniejsza niż 1/8 metrażu podłogi. Ciekawy efekt wizualny gwarantują okna panoramiczne – duża, przeszklona tafla nada elewacji lekkości oraz sprawi, że przebywanie w pomieszczeniu będzie zachwycającym estetycznym doznaniem.

Materiał

Jeszcze do niedawna masowo wymienialiśmy stare drewniane ramy na plastikowe zamienniki. Dzisiaj tendencja uległa pewnej zmianie – coraz częściej powracamy do naturalnych tworzyw. Okna Internorm dostępne w Katowicach oferują nowoczesne okna z  różnorodnych materiałów i zróżnicowanym stylu architektonicznym, dzięki czemu znajdziesz opcję dostosowaną do indywidualnych preferencji.

Termoizolacja

Jednym z najważniejszych czynników świadczących o jakości okien jest współczynnik termoizolacyjności. Najbardziej szczelne i ekologiczne są okna pasywne. Koszt zakupu i montażu okien pasywnych jest wyższy niż standardowej stolarki okiennej, jednak inwestycja szybko się zwróci – błyskawicznie zauważysz, ze comiesięczne rachunki są nieporównywalnie niższe niż przed montażem nowoczesnego i ekologicznego oszklenia.

 

 

· · ·