Odmiany pościeli bawełnianej

3886

Rodzaj pościeli powinien być dobrany do indywidualnych preferencji. Wybór poszewek na kołdrę i poduszki to również kwestia ceny. Najbardziej popularną pościel bawełnianą można kupić już za kilkadziesiąt złotych, ale są również takie, za które będziemy musieli zapłacić kilkaset złotych. Czym się od siebie różnią?

Flanela

Miła w dotyku oraz ciepła pościel flanelowa jest idealna na chłodniejsze noce. Nie ma z nią problemów podczas prania czy prasowania.

Satyna bawełniana

Materiał ten cieszy się ogromną popularnością. Łączy w sobie naturalny surowiec oraz piękne wzornictwo. Odpowiednio rozwieszona podczas suszenia nie wymaga prasowania.

Kora

Swoją popularność zdobyła dzięki przystępnej cenie oraz fakturze, dzięki której nie wymaga prasowania. Pościel z kory jest nieco szorstka w dotyku, jednak można używać jej cały rok.

Perkal

W dotyku przypomina delikatną satynę, ale jest od niej grubsza. Nadaje się na chłodniejsze, zimowe dni. Po praniu zachowuje swój kolor i rozmiar, jednak wymaga prasowania.

Adamaszek

Dość gruba i odporna na zniszczenia, wyróżnia się pięknym wzorem oraz szlachetnym wyglądem. Spotykana są dwa wzory: błyszczący i matowy.

Mako

Jest to najdroższa z pościeli bawełnianych. Wyrabia się ją z bawełny najwyższej jakości.