Odzież dla medyka – skompletuj swój uniform!

620

 

Praca w ochronie zdrowia wymaga dostosowania się do zasad ściśle określonego dress code’u. Odzież dla medyka powinna zapewniać wygodę oraz chronić przed szkodliwymi substancjami. Jakich elementów nie może zabraknąć w szafie każdej osoby związanej zawodowo z branżą medyczną? Sprawdź!

Stylowa i funkcjonalna odzież dla medyka

Ubrania noszone przez przedstawicieli szeroko pojętej branży medycznej muszą spełniać rygorystyczne normy i zapewniać warunki do ergonomicznej pracy. Zanim zamówisz nowe uniformy dla siebie albo dla swojej załogi, dokładnie sprawdź, z jakich tkanin są one uszyte. Niezwykle ważne jest, aby materiał był przewiewny i przyjazny skórze, a krój nie krępował ruchów. Odzież dla medyka powinna być przystosowana do częstego prania w mocnych detergentach i wysokiej temperaturze zabijającej wszelkie patogeny. Standardowy komplet ubrań warto poszerzyć o ciepłą bluzę idealną na długie, zimowe dyżury.

Co ciekawe, profesjonalne ubrania medyczne prezentowane w katalogach czołowych producentów niewiele mają wspólnego z nieprzyjemnie kojarzącymi się białymi kitlami. Dobre marki oferują doskonale skrojone, stylowe ubrania, dzięki którym możesz czuć się w pracy komfortowo i prezentować profesjonalnie.

Antypoślizgowe, wygodne obuwie

Dopełnieniem uniformu lekarza, farmaceuty, dentysty, rehabilitanta czy weterynarza jest wygodne obuwie z anatomiczną wkładką i starannie wyprofilowaną podeszwą zapewniającą odpowiednią amortyzację. Buty powinny być wykonane z materiałów łatwych do utrzymania w czystości.  Zanim kupisz konkretny model sprawdź, czy posiada on atest potwierdzający jego przystosowanie do użytku w placówkach medycznych.

 

 

·

h.pl nivorous-plants.pl on.net.pl