Ogrodowa biżuteria

3228

Osoby rozkochane w ogrodach rozumieją doskonale, czym jest udoskonalanie tych zwykłych-niezwykłych miejsc. Wiedzą, jak czarować w ogrodach i jak czarować ogrody, by te piękniały z każdym rokiem. Miłośnicy ogrodu traktują każdy skrawek ziemi niczym skarb, który wart jest pochylenia się i potraktowania ze szczególną uwagą. Wszystko ma zatem znaczenie: wielkie solitery, małe byliny, miniatury dekoracyjne, ozdobne głazy narzutowe i najdrobniejszy kamyk układający się w skalną kompozycję przy strużce.

Biżuteryjne rośliny

Dla wielu z nas ogród to miejsce wciąż ulepszane od strony wizualnej i kompozycyjnej. Każdy detal ma znaczenie. Poszukuje się więc nieustannie pewnych ślicznych dodatków, które pełnią właściwie funkcję ogrodowej biżuterii. Jak wyszukane rośliny, stanowiące ten efektowny element, który sprawia, że całość aranżacji nabiera niezwykłego blasku. Przykładem takiego cudeńka do ogrodu jest chociażby glicynia chińska, która w swojej strukturze przypomina srebrne naszyjniki czy wisiorki. Długie, zwisające kwiatostany glicynii mogłyby posłużyć za wzór dla jubilera wymyślającego wytworne ozdoby. Także glicynia kwiecista w wersji fioletowej (niebieskawej) przykuwa uwagę niczym autentyczny klejnot, gdy zakwitnie.

Designerskie krzesła na taras

Biżuterią ogrodu mogą być także przedmioty o artystycznych walorach. Jak krzesła na taras. Od wieków stanowiły one przykład kunsztu rzemieślniczego. Wystarczy przypomnieć sobie metalowe, ozdobne krzesła secesyjne w paryskim stylu. Dzisiejsza estetyka preferuje krzesła w nieco innym tonie. Na gardenspace.pl prezentuje się wiele nowoczesnych projektów krzeseł tarasowych, które ewidentnie potraktować można jako biżuterię ogrodu.

Efektowne stoły tarasowe

Designerskie krzesła aluminiowe, technorattanowe czy rattanowe rewelacyjnie skomponują się z oryginalnymi stołami i stolikami do ogrodu. Z tymi klasycznymi, okrągłymi czy prostokątnymi. Jak również z tymi zaskakującymi, które nawiązują na przykład do kubistycznych dzieł sztuki.

· ·