Opalanie na solarium – jak przygotować swoje ciało?

4228

Zanim dojdzie do nas piękne słońce, które będzie opalać oraz na tyle wysoka temperatura, że będziemy w stanie usiąść w stroju kąpielowym na balkonie, opaleniznę możemy osiągnąć w inny sposób. Nie trzeba rezerwować wycieczki za granicę, a rozejrzeć się za dobrym solarium w swoim mieście. Istnieją różne rodzaje osiągania opalenizny oraz warto pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.

W Polsce można skorzystać z dwóch rodzajów solarium – tradycyjnego z lampami, do którego się kładziemy i w 10 minut oczekujemy na zakończenie procesu lub solarium natryskowe, które daje szybsze efekty, jest też mniej szkodliwe, ale i zdecydowanie droższe, a efekty nie zawsze będą się długo utrzymywać. Tym samym, przy korzystaniu z tradycyjnego solarium, warto zwiększyć bezpieczeństwo swojej skóry i dobrze przygotować się do wizyty w salonie. Pamiętaj, że przy mechanicznym opalaniu warto stosować kremy oraz balsamy po opalaniu, dlatego nie bój się ich kupować na miejscu lub wcześniej zakup własne.

O czym powinnaś pamiętać idąc na solarium?

Nie każda skóra nadaje się na spotkanie z lampami od solarium. Wykonując wcześniej różnego typu zabiegi u kosmetyczki lub dermatologa, powinno się ograniczyć tego typu aktywności. Szczególnie gdy poddawaliśmy skórę działaniom lasera (wypalanie włosów, blizn czy tatuażu), a także przy nakładaniu tatuażu, makijażu permanentnego. Podobnie zabiegi na bazie kwasów mogą powodować, że gdy skóra będzie miała kontakt z lampami od solarium, wyjdą różnego typu blizny lub przebarwienia. Solarium powinna także unikać kobieta w ciąży.

A na solarium…

Jeżeli jednak nie masz powyższych przeciwwskazań, możesz przygotować się do spotkania z solarium. Pamiętaj, olejki do opalania, balsamy po opalaniu można tam używać, aby ochronić skórę, jak i wzmocnić końcowy efekt, by piękny brąz utrzymywał się znacznie dłużej. Dzień wcześniej w domu możesz także wykonać peeling całego ciała, a także depilację mechaniczną (maszynką), nie polecamy zaraz po zastosowaniu plastrów udawać się na solarium, bo może wyjść brzydkie uczulenie lub przebarwienia – szczególnie na nogach.

W solarium stosuj różnego typu zabezpieczenia na oczy – najczęściej są to okulary, a po zakończonym procesie nałóż balsam po opalaniu. Upewnij się, że będzie on także chłodzić skórę.

Przygotuj się na opalanie produktem Farmona.